Policjanci zastali widok jak z kryminalnej komedii


Tłumaczenie tych dwóch złodziei było kuriozalne. Byli pijani i próbowali okłamać policjantów, że samochód należy do jednego z nich. W tym momencie pojawił się właściciel auta. A to nie wszystko.

Kilka dni temu policjantów zawiadomił właściciel bmw zaparkowanego na jednym z osiedli. Mężczyzna zauważył, że ktoś kręci się koło jego samochodu. Policyjny patrol pojawił się na miejscu po kilku minutach i zastał widok jak z kryminalnej komedii – dwóch kompletnie pijanych mężczyzn i zaklinowana ręka jednego z nich pomiędzy drzwiami, a dachem samochodu.

– Mężczyzna chciał przekonać policjantów, że samochód należy do niego i próbuje go otworzyć, bo zgubił kluczyki, ale… właśnie w tym momencie na miejscu pojawił się prawdziwy właściciel bmw z kluczykami w ręku. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Byli to 28-latek i jego 34-letni kolega – oboje byli nietrzeźwi, policyjny alkomat wskazał ponad dwa promile w ich organizmie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu obydwaj usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia – podkreśla podinsp. Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zatrzymani są doskonale znani zielonogórskim policjantom. Byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywali za nie kary więzienia. 28-latek opuścił zakład karny niedawno – w związku z tym w czwartek działał w warunkach recydywy. Grożąca mu kara może być przez sąd podwyższona o połowę. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi taka sama kara jak za dokonanie tego przestępstwa – od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Złodziej reanimował ochroniarza, który przyłapał go na kradzieży

Fot. ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl