Czy wiecie w jaki sposób osoby niewidome podpisują dokumenty?

W jaki sposób osoby niewidome podpisują dokumenty – to jedno z pytań, które (w starych, dobrych czasach) padały najczęściej z ust gości Niewidzialnej Wystawy.

Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…

Na wystawie, która znajduje się w budynku Millenium Plaza przy Alejach Jerozolimskie 123a w Warszawie  Przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – poprowadzą Cię w podróż, która zmieni Twoje życie. Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy?

– Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedzisz specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Doświadczysz jak poruszać się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko… – wyjaśnia dyrektor ekspozycji Małgorzata Szumowska.

W jaki sposób osoby niewidome podpisują dokumenty?

– Osoby niewidome dokumenty podpisują oczywiście długopisem. ;-) Rzadko zdarza się, że mają specjalnie wykonaną pieczątkę, musi ona jednak być potwierdzona notarialnie, plus dokument tożsamości. Jak więc podpisać się długopisem? Najczęściej używa się ramek do podpisu, umieszczonych w odpowiednim miejscu, a środku ramki składamy podpis. Niektórym wystarczy tylko wskazanie miejsca do podpisu poprzez nakierowanie ręki lub zaznaczenie palcem miejsca rozpoczęcia i/ lub zakończenia. Jak taki podpis wygląda? Różnie. Zależy to od wielu czynników, m.in. od jakiego czasu osoba ta ma problemy wzrokowe – wyjaśnia Małgorzata Szumowska. 

Na pomoc Niewidzialnej Wystawie

Obecnie ze względu na pandemię Niewidzialna Wystawa jest zamknięta. Jako że ekipa utrzymuje się wyłącznie ze sprzedaży biletów oraz artykułów pamiątkowych jest to dla nich niezwykle trudny czas. Na ich profilu na Facebooku znajdziecie link do grupy „Na pomoc Niewidzialnej Wystawie”, gdzie znajdziecie licytacje charytatywne.  Fot. główna ma charakter poglądowy.

 

Kontynuujemy cykl #niewidzialnepytania – chcemy podzielić się z Wami pytaniami, które (w starych, dobrych czasach)…

Opublikowany przez Invisible Exhibition- Niewidzialna Wystawa Wtorek, 17 listopada 2020

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl