Co dalej z Donaldem Trumpem: Będzie rozwód i własny kanał?

Choć Donald Trump wciąż nie przyznał się do porażki w amerykańskich wyborach prezydenckich, nie ustają medialne spekulacje na temat przyszłych zamierzeń Prezydenta i jego zawodowych planów po opuszczeniu Białego Domu.

Analitycy londyńskiego bukmachera Unibet przewidują, na ile prawdopodobne są scenariusze rozwoju wydarzeń o których huczą amerykańskie media.

Rozwód z Melanią Trump 

Amerykańscy publicyści, komentatorzy polityczni i dziennikarze od miesięcy spekulują na temat chłodnych relacji łączących urzędującego Prezydenta USA z jego trzecią żoną – pochodzącą ze Słowenii Melanią Trump. Pomimo pompatycznego wesela i grona prominentnych osobistości wśród świadków (m. in. Hillary i Bill Clintonowie, brytyjski następca tronu Książe Karol czy też legenda kina Clint Eastwood) chłodne relacje łączące Melanię i Donalda Trumpa nie ubiegły uwadze mediów i fotoreporterów. Niechęć Melanii do opuszczenia Nowego Jorku i przeprowadzki do Białego Domu oraz liczne (oficjalne i nieoficjalne) wzmianki Pierwszej Damy dotyczące „nużących ją’’ obowiązków małżonki głowy państwa wielokrotnie krytykowane były przez sympatyzujące z demokratami media i opinię publiczną. Wszystko to zdaniem amerykańskich publicystów uprawdopodabnia tezę, iż małżeństwo Trumpów może rozpaść się bezpośrednio po ich wyprowadzce z Waszyngtonu. Analitycy Unibet ocenili jednak, iż prawdopodobieństwo rozpadu małżeństwa Trumpów wynosi około 33% (kurs 3.00).  

Własny kanał telewizyjny

W waszyngtońskich kuluarach nie milkną także pogłoski na temat medialnych planów Prezydenta Trumpa po zakończeniu jego prezydentury. Jego kontrowersyjne wypowiedzi, megalomania i unikalna zdolność do kształtowania bieżącej narracji medialnej, zdaniem komentatorów, rzucają ponury cień na całokształt jego prezydentury. Zachowanie te zupełnie nie przeszkadza jednak ponad 70 milionom jego wyborców i tą właśnie wierną publiczność Donal Trump miałby rzekomo skanalizować przy pomocy własnego kanału telewizyjnego. Kanał telewizyjny Trump TV miałby stanowić kolejną odnogę biznesowego imperium amerykańskiego prezydenta i sposób na wykorzystanie jego wysokiej popularności wśród kilkudziesięciu milionów przedstawicieli amerykańskiego społeczeństw. Analitycy Unibet ocenili, iż prawdopodobieństwo takiego scenariusza rozwoju medialnej kariery prezydenta Trumpa wynosi 22% (kurs 4,5).

ZOBACZ TAKŻE:

Ariana Grande nowym prezydentem USA (video)

Fot. ma charakter poglądowy, źródło newseria.pl/biuro-prasowe

WieleLiter.pl