W AGH powstało nowe osiedle. Zgadniecie jakie wyjątkowe stworzenia tam mieszkają?

Pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pokazali, że mają naprawdę ogromne serca i że los zwierząt nie jest im obojętny.

Stworzyli niezwykłe osiedle, w którym znajdują się domki dla… jeży!

– Los tych uroczych zwierząt nie jest nam obojętny, dlatego zadbaliśmy o to, żeby miały jak bezpiecznie przezimować. Schronienia dla jeży na naszym kampusie przybrały architektonicznie formę mini-wersji gmachu A-0 wraz z budynkami pobocznymi. W końcu jeże powinny od razu poczuć, że mieszkają w AGH! – tłumaczą z uśmiechem pracownicy AGH. – Wejścia do jeżowych domków zlokalizowane są na bocznych oraz tylnej ścianie budowli, tak, aby zapewnić jak największą dostępność i bezpieczne przemieszczanie się zwierząt korytarzami. No to teraz czekamy na pierwszych lokatorów! 

Wszyscy, którzy udadzą się na teren Akademii powinni wypatrywać nie tylko jeży, ale też kolejnych osiedli, bo powstanie ich więcej. Brawa dla Działu Obsługi Uczelni za tą świetną inicjatywę! 

Choć jeże są bardzo nam potrzebne, to z roku na rok ich śmiertelność jest coraz większa. Giną pod kołami samochodów, podczas wypalania traw oraz od trucizn na gryzonie i ślimaki. W listopadzie te zwierzęta zapadają w stan hibernacji. W tym czasie ich serce bije tylko 20 razy na minutę, a nie jak normalnie 180 razy na minutę. Jeśli przed nadejściem zimy jeż waży mniej niż 700 gramów, to obudzi się w środku zimy i prawdopodobnie zginie. Chyba, że pomoże mu człowiek! 

ZOBACZ TAKŻE:

Jej głos może naprawdę przerazić!

 

 

W AGH powstało nowe osiedle! Tym razem są to domki dla jeży! 🦔

Los Tych uroczych Zwierząt Nie JEST nam obojętny, … Opublikowany przez Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie & nbsp ; Czwartek, 26 listopada 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *