Pogoda w kolejnych dniach nie będzie nas rozpieszczać (prognoza na najbliższe dni)

Od środy już w całej Polsce zrobi się nieco chłodniej. W środę na przeważającym obszarze będzie pogodnie, a jedynie na północnym wschodzie będzie więcej chmur i tam też mogą pojawiać się słabe opady śniegu. 

Jak podaje w komunikacie IMGW, w nocy temperatura już niemal w całym kraju spadnie poniżej 0°C. Najchłodniej będzie na Podlasiu, około -5°C. W dzień temperatura nie przekroczy 5°C i wynosić będzie maksymalnie od -3°C do 4°C. Wiatr będzie jeszcze umiarkowany, ale porywy nie powinny przekraczać już 55 km/h.

W czwartek w całym kraju będzie pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie na wschodzie możliwy jest również marznący deszcz, powodujący gołoledź. Po chłodnej nocy, na ogół od -5°C do 0°C, w dzień temperatura wyniesie maksymalnie od 0°C do 4°C. Wiatr niemal w całym kraju będzie już słaby.

W piątek wciąż będzie pochmurno, choć na zachodzie pojawią się większe przejaśnienia i tam nie będzie padać. We wschodniej połowie kraju i na południu miejscami padać będzie deszcz, a w obszarach podgórskich deszcz ze śniegiem. W nocy będzie nieco cieplej, od -2°C do 1°C, a w dzień od 1°C do 5°C.

Podobna pogoda prognozowana jest na sobotę. W całej Polsce przeważać będzie zachmurzenie duże z występującymi miejscami opadami deszczu. Termicznie będzie również podobnie. W nocy od -2°C do 3°C, a w dzień maksymalnie od 1°C do 6°C.

Niedziela przyniesie więcej przejaśnień. Deszcz, deszcz ze śniegiem, ale również śnieg występować będą miejscami we wschodniej połowie Polski. W nocy temperatura będzie około 0°C, a w dzień od 0°C do 5°C.

ZOBACZ TAKŻE:

Sprawdź skąd wzięła się nazwa grudzień

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło komunikat IMGW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *