Stwierdził, że ma dość swojego życia i chciał się podpalić. Na pomoc ruszyli mundurowi

Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów z Białej Piskiej oraz strażaków OSP udało się uratować życie 45-latka. Mężczyzna wziął z domu kanister z paliwem i zamierzał się podpalić, by w ten sposób odebrać sobie życie. Na widok funkcjonariuszy wylał na siebie benzynę i sięgał do kieszeni po zapalniczkę. Został skutecznie obezwładniony przez policjantów. 

Jak wiele znaczy szybka i skuteczna rekcja służb ratowniczych przekonał się 45-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Mężczyzna we wtorek po godz. 10 wyszedł z domu trzymając w ręku kanister. Oznajmił domownikom, że idzie odebrać sobie życie. O niepokojącej sytuacji policję powiadomiła matka.

– Z uwagi na realne zagrożenie życia mężczyzny funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białej Piskiej natychmiast rozpoczęli poszukiwania mieszkańca miasta. Pomagali im w tym strażacy z OSP. Sprawdzano wszystkie miejsca, gdzie zwykle był widywany 45-latek. Policjanci pojechali też na stację benzynową, gdzie ustalili, że zaginiony mężczyzna kupił kilka litrów paliwa, które wlał do kanistra. Groźba odebrania sobie życia przez niego była zatem bardzo realna – relacjonują warmińsk0-mazurscy policjanci.

Jak dodają, w pewnym momencie jeden ze strażaków zauważył zaginionego w centrum miasta. Natychmiast przyjechał tam patrol. Sytuacja okazała się bardzo trudna. Widząc oznakowany radiowóz i policjantów mężczyzna odkręcił kanister i oblał się benzyną, a następnie sięgał do kieszeni po zapalniczkę. Nie zdążył tego zrobić, bo został skutecznie obezwładniony przez funkcjonariuszy.

– Mężczyzna twierdził, że ma dość swojego życia. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które zabrało 45-latka do szpitala, by została mu udzielona specjalistyczna pomoc – podsumowują mundurowi. 

ZOBACZ TAKŻE:

Szef zwolnił go z pracy, więc wezwał nietypowe wsparcie!

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *