We Wrocławiu pojawi się kolejny krasnal

Wrocław nazywany jest miastem krasnali. Ich początki na Dolnym Śląsku sięgają 2005 roku. Wówczas sympatyczne skrzaty zamieszkiwały jedynie okolice Starego Miasta. Obecnie śmieszne i oryginalne rzeźby rozlokowane są niemal po całym mieście – na prywatnych posesjach czy terenach firm – i stanowią swoistą atrakcję dla tego regionu. W tej chwili jest ich już ponad 360, a przed świętami Bożego Narodzenia do krasnalowej ekipy dołączy jeszcze jeden – sztangista. 

Rzeźby krasnali stały się integralną częścią przestrzeni miejskiej oraz zjawiskiem społecznym. Pomysłodawcami i opiekunami nowych figurek bardzo często są firmy, które chętnie angażują się w lokalne inicjatywy. Do grupy wrocławskich zabawnych skrzatów dołączył właśnie Krasnal „Whirlpuś”, który powstał w ramach firmowego konkursu, skierowanego do pracowników zakładu z Dolnego Śląska. Zwycięską pracę przesłała Izabela Śliwowska i dzięki temu już przed Świętami będziemy mogli zobaczyć nową postać na wrocławskiej mapie. Zamieszka on przed wejściem do firmy, przy ul. Bora-Komorowskiego 6, skąd będzie witał pracowników, a także turystów chcących podczas pobytu we Wrocławiu obejrzeć nowo powstałe skrzaty. Jaka jest jego historia?

– „Whirlpuś” to skrzat z długą i burzliwą historią, kulturysta, gawędziarz. Przed rokiem 1911 zwykł obserwować osoby harujące przy codziennych domowych czynnościach i zdecydował się uniknąć ich losu, wybierając pracę w kopalni złota. Po latach został zaproszony na obiad przez znajomych, mieszkających w luksusowym apartamencie wyposażonym w sprzęt Whirlpoola. Ze zdumieniem stwierdził, że w dobie rozwoju techniki prace domowe nie wymagają już większego wysiłku niż etat w kopalni przy ręcznym wydobywaniu złota kilofem. Stał się domatorem i wiedzie wygodne życie pod egidą firmy. Ponieważ w kopalni nabrał ogromnej siły fizycznej i wyrzeźbił figurę, na życie zarabia uprawiając kulturystykę. Paparazzim udało się szczęśliwym trafem wykonać zdjęcie podczas jednej z jego sesji treningowych. To daje nam lepsze wyobrażenie odnośnie wyglądu Skrzata– tłumaczy Izabela Śliwowska, twórczyni projektu krasnala.

ZOBACZ TAKŻE:

Miasto zaprzyjaźnione z krasnalami

Fot., źródło Newseria.pl/biuro-prasowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *