Sadysta zastawił okrutną pułapkę. Wróble strasznie cierpiały próbując się uwolnić (drastyczne fot.)

Nie wiadomo kto zastawił pułapkę na ptaki przy jednym ze śmietników w Gdańsku. Niestety, złapały się w nią dwa wróble, które zwabił kawałek bułki przyklejony na środku. O cierpiących ptakach zostali zaalarmowani strażnicy miejscy.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. Kilka minut przed godziną 15 funkcjonariusze z Referatu III otrzymali zgłoszenie o uwięzionych wróblach. Ptaki miały znajdować się przy jednym ze sklepów na ulicy Wajdeloty. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce.

– Na jednym z pojemników na odpady leżała pułapka lepowa z dwoma przyklejonymi do niej wróblami i kawałkiem bułki. Ptaki popiskiwały i próbowały się uwolnić. Niestety bezskutecznie. Widać było, że bardzo cierpią. Za zgodą dyżurnego Stanowiska Kierowania od razu przewieźliśmy je do lecznicy przy ulicy Kartuskiej – mówi inspektor Jarosław Hildebrandt z gdańskiej straży miejskiej..

Niestety, stan wróbli był na tyle poważny, że nie udało się ich uratować. Strażnicy wraz z pułapką udali się na komisariat policji. Po złożeniu zeznań dalsze czynności prowadzą policjanci. Uwaga, drastyczne foto na dole strony.

ZOBACZ TAKŻE:

Pomóżmy ptakom przetrwać zimę. Zróbmy to mądrze

Fot. główna ma charakter poglądowy. Fot. dolna, źródło Straż Miejska z Gdańska.

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl