Gratka dla fanów Igi Świątek. Będzie można wylicytować jej rakietę z French Open

Tuż przed pierwszą gwiazdką (23 grudnia) rozpocznie się charytatywna licytacja radiowa. Fundacja Świętego Mikołaja na swojej stronie ogłosiła już zbiórkę na zakup komputerów dla dzieci, które z powodu sytuacji finansowej i braku odpowiedniego sprzętu są odcięte od zdalnej edukacji. Jednym z licytowanych fantów na antenie Radia 357 na ten właśnie cel będzie rakieta Igi Świątek – jedna z sześciu, którą młoda tenisistka grała podczas tegorocznego French Open. Tenisistka postanowiła tym wartościowym gestem wesprzeć podopiecznych fundacji.

Na świątecznej licytacji, która zacznie się 23 grudnia o godz. 16 tej oprócz rakiety przekazanej przez Igę Świątek, znajdzie się wiele wyjątkowych przedmiotów, które mają zachęcić słuchaczy do udziału w charytatywnej licytacji. Przygotowano fanty sportowe, muzyczne i artystyczne od znanych osobistości świata sportu i kultury, a także wiele prezentów od samego radia. To jedyna taka świąteczna licytacja w 2020 roku.

Tradycyjnie głosu Świętemu Mikołajowi użyczył Franciszek Pieczka. Aktor od lat wspiera działania jako Ambasador i Przyjaciel Fundacji Świętego Mikołaja, wcielając się w świątecznym spocie w głos Świętego Mikołaja. W tym roku przekazał także na grudniową licytację dwa wyjątkowe przedmioty – niespodzianki.

Głównym celem świątecznej akcji, realizowanej na antenie Radia 357, jest zbiórka środków finansowych na zakup komputerów dla dzieci, żeby mogły uczyć się z domu. Jest to aktualnie jeden z priorytetowych projektów Fundacji Świętego Mikołaja, która już od 20 lat pomaga dzieciom i młodzieży w potrzebie.

– Realizując naszą misję, aby w Polsce nie było ani jednego dziecka, które z powodu trudnej sytuacji finansowej nie może uczyć się i rozwijać swoich zainteresowań, realizujemy na bieżąco program stypendialny, ale także dodatkowe projekty. Jednym z nich jest świąteczna licytacja radiowa. Mamy nadzieję, że dzięki niej i ze wsparciem ludzi dobrej woli, kolejne dzieci będą miały szansę, bo znów się uczyć. – mówi Joanna Paciorek, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Od początku wybuchu pandemii fundacja na bieżąco monitoruje sytuację z dostępem do edukacji dzieci z niezamożnych rodzin i pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom. Jednym z największych problemów przy nauce zdalnej jest brak komputera i Internetu – dzieci pozbawione takiego sprzętu nie mają jak się uczyć. Z danych GUS wynika, że aż 330 tys. dzieci w ogóle nie ma takiego urządzenia, a kolejne 1,3 mln musi dzielić je z innymi domownikami.

Święta sprzyjają dobrym gestom, więc Fundacja Świętego Mikołaja liczy, że grudniowa, radiowa licytacja z tak wyjątkowymi fantami, jak rakieta od Igi Świątek, pozwoli na zebranie funduszy na zakup sprzętu komputerowego dla kolejnych dzieci. Nauka zdalna ze względu na brak komputera w domu wciąż jest wyzwaniem dla wielu rodziców z mniej zamożnych rodzin. Pomoc za pośrednictwem fundacji trafi do najbardziej potrzebujących rodzin w Polsce, którym zależy, żeby dzieci mogły uczyć się i miały lepszą przyszłość. Dzięki doświadczeniu i wiedzy zdobytej przy prowadzeniu od 10 lat programu stypendialnego, Fundacja Świętego Mikołaja jest w stanie pomagać mądrze najbardziej potrzebującym dzieciom.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku. Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku. Więcej informacji o Fundacji Świętego Mikołaja znajdziecie na stronie mikolaj.org.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Sześć niesamowitych sportów ekstremalnych, które mogą uprawiać osoby niepełnosprawne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *