Cierpiący, niemogący chodzić staruszek, porzucony jak śmieć…

Święta to czas zmian, porządków, wyjątkowej atmosfery. Z radością w sercu szykujemy się do chwil, myśląc o spokoju, zostawiając problemy z boku. Czasami okazuje się, że „problem” jest żywy, że czuje, że może cierpi w chorobie, cichutko popiskuje z bólu w kącie, robiąc co w jego mocy, by nie burzyć spokoju rodziny. Czasami jest tak, że mimo to, rodzina słyszy, odczuwa frustrację, złość z zaburzonej błogości. I czasami najprościej jest się „problemu” pozbyć. Najlepiej w nieskomplikowany sposób.

Malamuci staruszek został znaleziony na ulicy. Nikomu nie uciekł. Wiek sprawił, że tylne łapy odmawiają mu już posłuszeństwa. Stawy bolą. Zwyrodnienia dają o sobie znać na każdym kroku. Każdy większy ruch przeszywa jak szpila ciało. Kilka kroków to już wyzwanie… Gdzie udać się w takim stanie? Gdzie pójść gdy iść nie można?

Staruszek trafił do schroniska. W boksie takiemu psu nie da się pomóc. Mimo chęci otaczająca wilgoć, zimowy chłód sprawiają, że stare psy kurczą się w sobie, czekając, aż ból odejdzie, nawet w ten ostateczny sposób.

– Bardzo chcemy temu psiakowi pomóc. Ile czasu mu zostało, jakie choroby w nim są, co naprawdę się dzieje w jego organizmie? Nie wiemy, ale chcemy podjąć próbę. Chcemy zapewnić mu spokojny, ciepły kąt z dobrym człowiekiem, chcemy wyeliminować ból, chcemy wdrożyć diagnostykę, podjąć leczenie, zrobić wszystko by starość była spokojna, komfortowa… Choć złamanego serca już nie da się uratować… Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w sfinansowaniu diagnostyki, leczenia, hoteliku. Koszt hoteliku to ok. 500-600 zł miesięcznie, koszty badań krwi, RTG, być może leczenia stanów zapalnych… Ale wierzymy, właściwie wiemy, jest możliwość pomocy, że istnieje pewność na czas bez bólu – podkreślają wolontariusze z Fundacji Człowiek i Pies.

Jak dodają, poszukują również dla staruszka domu tymczasowego. Losy staruszka będzie można śledzić na naszej stronie facebookowej „Człowiek i pies” w wydarzeniu “Barry-cierpiący, niemogący chodzić staruszek, porzucony jak śmieć”. Szczegóły zbiórki znajdziecie na stronie ratujemyzwierzaki.pl/staruszekmalamut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *