Nietypowe tatuaże – błyskawica i 269. Sprawdź co oznaczają

Kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, który zyskał już swoją kartę na łamach Wikipedii, rozpoczął falę protestów w październiku, które przetoczyły się przez wszystkie miasta Polski. Na znak solidarności z kobietami niemal wszędzie pojawił się charakterystyczny symbol czerwonej błyskawicy, który również przeniósł się do świata sztuki tatuażu. 

– Tatuaż błyskawica to wzór, który na przełomie października i listopada wykonałam ponad 30 razy, w różnych konfiguracjach, a kolejne chętne osoby czekają w kolejce. W przeważającej części moimi klientkami były kobiety, które w ten sposób chcą pokazać swój sprzeciw wobec obecnej sytuacji, ale również mężczyźni w ramach wsparcia i solidarności z kobietami zgłosili się do mnie po ten szczególny wzór – mówi Inez Janiak-Molęcka z Inne Tatuaże.

Innym przykładem buntu jest liczba 269 – symbol sprzeciwu aktywistów walczących o prawa zwierząt. Numer ten związany jest z historią cielęcia, które w ostatniej chwili zostało uratowane przed trafieniem na rzeź. Od tego momentu miłośnicy i obrońcy praw zwierząt na całym świecie w ramach manifestacji tatuują sobie znak 269 w sercu lub w towarzystwie charakterystycznej „linii życia”. – Tatuowanie haseł w języku angielskim, nawiązujących do obrony praw zwierząt jest również praktyką bardzo popularną. Obserwuje szczególnie wśród osób zainteresowanych weganizmem jako stylem życia, które stanowią spory odsetek wśród tatuatorów i klientów salonów – dodaje Marta Wierzba, host programu „Polskie Dziary”. Fot. Inez Janiak-Molęcka.  Źródło infowire.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl