Ile tak właściwie przestępstw popełniono w „Ojcu Mateuszu”

„Ojciec Mateusz” to serial kryminalny, który emitowany jest niemalże od 12 lat w telewizji polskiej. Dotychczas wyemitowano 24 sezony serialu, czyli dokładnie 316 odcinków. Profil Obliczenia i analizy w rapie przeanalizował każdy odcinek pod kątem popełnionych przestępstw, aby przedstawić Wam dokładną analizę.

W Sandomierzu przez cały czas trwania akcji serialu (grudzień 2008 – grudzień 2020) zginęło dokładnie 150 osób. Zdecydowana większość ofiar padła ofiarą zabójcy, ponieważ aż 140 osób zostało zamordowanych. W tym samym czasie w Polsce doszło do 6864 morderstw, co oznaczałoby, że w mieście tym doszło do około 2% wszystkich zabójstw (co pięćdziesiątą ofiarą morderstwa jest mieszkaniec Sandomierza). Większość morderstw została dokonana za pomocą ciężkich przedmiotów oraz noży, rzadziej broni palnej. W mieście doszło również do kilku uduszeń, otruć, a także pchnięć z wysokości. Najbardziej kuriozalnym sposobem na zabójstwo było celowe wypuszczenie roju pszczół.

W serialu najczęściej kradziono wartościowe obrazy oraz ikony, rzadziej pieniądze. Ofiarą złodziei padł również miejscowy rolnik, któremu skradziono krowy. Kradziono również relikwie oraz klejnoty. Napadnięto i pobito niemalże 55 osób, porwano 28 osób, a także usiłowano zamordować 18 osób. Mieszkańcy Sandomierza padali również ofiarą włamań (22), zastraszeń (14), szantaży (13), zatruć środkami chemicznymi (12) oraz podpaleń (7). Przestępcy organizowali również nielegalne walki bokserskie oraz wyścigi motocyklistów, handlowali narkotykami, uciekali z aresztów, a także dokonali dwóch zamachów.

W 307 odcinku policjantów wraz z księdzem Mateuszem zaproszono do programu telewizyjnego, podczas którego mogliśmy dowiedzieć się, że Sandomierz jest jednym z najniebezpieczniejszych miast w naszym kraju. Stwierdzono w nim, że od 2008 w mieście popełniono niemalże 300 poważnych przestępstw. W rzeczywistości w dotychczasowej historii serialu popełniono 502 przestępstwa.

Ile przestępstw popełniono w Ojcu Mateuszu? – statystyka kryminalna Sandomierza

„Ojciec Mateusz” to serial kryminalny,…

Opublikowany przez Obliczenia i analizy w rapie Poniedziałek, 11 stycznia 2021
 Fot. Baltmedia/Wikimedia

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl