Rozbił się na drzewie, ale pomocy nie chciał

Wczoraj około godziny 22 dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Ziemięcicach na ulicy Mikulczyckiej, kierowca volkswagena uderzył w przydrożne drzewo. Po uderzeniu golf odbił się i zatrzymał na środku drogi. Zgłaszający ruszył na pomoc, lecz ku jego zdziwieniu kierowca nie chciał pomocy. Świadek podejrzewał, że kierowca volkswagena mógł być pijany.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z drogówki oraz z Komisariatu Policji w Zbrosławicach. Okazało się, że zgłaszający miał rację. 44-letni kierowca Volkswagena Golfa był pijany. W jego organizmie znajdowały się 3 promile alkoholu.

– Dzięki postawie świadka pijany kierowca wkrótce stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara nawet 2 lat więzienia. Zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie, gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może zapobiec tragedii – podkreślają śląscy mundurowi.

ZOBACZ TAKŻE:

Szok! Był tak pijany, że aż zabrakło skali w alkoteście

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl