Policjanci w nietypowy sposób pomogli niewidomej kobiecie

Do buskich policjantów wpłynął email z prośbą o pomoc. Na weekend prognozowano siarczyste mrozy, a schorowana para seniorów z Buska – Zdroju miała problem z wyprowadzeniem na spacer swojego psa. Właścicielka czworonoga jest osobą niewidomą, a pies jest jej przewodnikiem. Z pomocą przyszli buscy mundurowi, którzy w czasie wolnym od służby wychodzili z nim na poranne spacery.

W ubiegłym tygodniu na skrzynkę mailową buskiej komendy wpłynęła wiadomość z prośbą o pomoc. Córka małżeństwa z Buska – Zdroju mieszkająca w województwie lubuskim zaapelowała o nietypową przysługę. 

– Zapytała, czy któryś z policjantów mógłby pomóc jej schorowanym rodzicom w porannym wyprowadzeniu psa na spacer. Na weekend prognozowano siarczyste mrozy, a para seniorów nie była w stanie wyjść ze swojego mieszkania z pupilem na zewnątrz. Właścicielka czworonoga jest osobą niewidomą, a pies jest jej przewodnikiem. Policjanci nie pozostali obojętni na prośbę. W sobotę korzystająca z dnia wolnego od służby funkcjonariuszka wyszła rano na spacer z psem. W niedzielę swoją przerwę w służbie na wyprowadzenie psa przeznaczył dzielnicowy – relacjonują policjanci z KPP w Busku – Zdroju.

Poświęcając chwilę swojego wolnego czasu policjanci wybawili z kłopotu małżeństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

Pies nie pozwalał zbliżyć się policjantowi do swojej pani

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl