Dwie kobiety usłyszały w sumie 290 zarzutów. Przesłuchano prawie 300 osób

Chorzowscy policjanci, zajmujący się przestępczością gospodarczą zakończyli postępowanie przeciwko dwóm mieszkankom miasta, które wykorzystując sytuację związaną z pandemią, oszukiwały pokrzywdzonych. W sumie kobiety usłyszały 290 zarzutów. Dzięki działaniom mundurowych większość pokrzywdzonych odzyskała swoje pieniądze.

W kwietniu 2020 roku do Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wpłynęła informacja od mundurowych zajmujących się cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału zwalczającego Przestępczość Gospodarczą.

– Jak ustalili śledczy, na początku pandemii dwie mieszkanki miasta zamieściły na portalach społecznościowych i aukcyjnych ogłoszenia, oferując do sprzedaży maseczki i rękawiczki jednorazowe, których nigdy nie miały. Dzięki wnikliwej analizie zebranego materiału dowodowego, w tym przesłuchaniu prawie 300 świadków, 20 i 21-latka usłyszały w sumie 290 zarzutów. Szybko podjęte działania nie pozwoliły oszustkom nacieszyć się z wyłudzonych pieniędzy, policjanci zabezpieczyli większość z 53 tysięcy złotych. Teraz o ich losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi im nawet 8-letni pobyt w więzieniu – informują policjanci z Chorzowa. 

ZOBACZ TAKŻE:

Bezczelny oszust okradł staruszkę, a później zadzwonił do niej z pretensjami

 

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl