Trwa Finał WOŚP. Sprawdźcie harmonogram koncertów

Rok 2020 przyniósł wiele zmian, dlatego także tegoroczny Finał WOŚP będzie inny niż wszystkie. Mimo to Fundacja WOŚP nie zwalnia tempa i zaprasza na… finał z głową! Tym razem wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu z dziedziny laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tym celu na całym świecie zagrają aż 1362 sztaby. 

Cel Finału wspierać można, dorzucając się do jednej ze 120 tys. puszek – wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie, w sklepach i instytucjach, a także do eSkarbonek. 

Po czym poznać wolontariusza?

Nieodłącznymi atrybutami każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka-naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Ten ostatni jest szczególnie ważny. Identyfikator powinien posiadać indywidualny numer wolontariusza, numer sztabu, przez który wolontariusz został zgłoszony, imię i nazwisko, zdjęcie, hologram i pieczątkę. Co ważne – choć zbiórka odbywa się 31.01.2021 roku, data na identyfikatorze to 10.01.2021- czyli pierwotna data, w której miał odbyć się 29. Finał WOŚP. Drugim elementem niezbędnym do przeprowadzenia zbiórki w dniu Finału jest puszka, do której każdy, kto będzie chciał dorzucić się do działań Orkiestry będzie mógł dziś wrzucić dowolną kwotę. Puszka powinna być zaklejona i podobnie, jak identyfikator opatrzona datą 10.01.2021. Zgodnie z wieloletnią tradycją w zamian za dorzucenie się do puszki, wolontariusze rozdają czerwone serduszka, które wspierający będą mogli nakleić w widocznym miejscu, również w ten sposób okazując wsparcie dla WOŚP.

Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu różnych kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą inicjatywy organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowi studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbywają się koncerty.

Dzisiejszą (31.01) imprezę uświetnią występy:

08:41     DAWID PORTA & JAFIA

09:35     KWIAT JABŁONI

10:30     PPNOU

11:20     MAREK DYJAK

12:05     KRAKÓW STREET BAND

12:55     VAVAMUFFIN

13:45     PULL THE WIRE

14:35     CLOCK MACHINE

15:30     ZENEK

16:25     HARD ROCKETES

17:10     PIERSI

18:10     ENEJ

19:10     KONIEC ŚWIATA

20:00     Światełko do Nieba

20:05     ORGANEK

20:45     DR MISIO

21:30    KARAŚ/ROGUCKI

22:15     RUSOWICZ

23:00     VOO VOO

23:45     VOO VOO

Tradycyjnie o godzinie 20 organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w happeningu „Światełko do Nieba”. Będzie to chwila dla wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP. Można dołączyć się do działań Fundacji i wysłać w stronę nieba, światełka w różnych postaciach np. zapalonej zapałki czy świeczki.

Od serca do serca, czyli licytacje i aukcje

Podczas 29. Finału możecie znaleźć “Rzeczy od serca” przekazane przez gwiazd TVN Grupa Discovery. Na aukcjach Allegro znajdziecie możliwość zagrania epizodu w nowym serialu „Tajemnica zawodowa” czy „Brzydula”, suknię ślubną i spotkanie z Izabelą Janachowską, mecz tenisowy z Anną Dereszowską lub kolację z Małgosią Heretyk oraz Ernestem Musiałem. Natomiast na licytacji znajdziecie rakietę z French Open od Igi Świątek, zaproszenie na obiad do domu Edyty i Cezarego Pazurów czy trening prowadzony przez Pawła Korzeniowskiego. Więcej informacji znajdziecie na stronie wosp.org.pl.  Fot. Marcin_Zielinski

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl