Zasnął z zapalonym papierosem i podpalił swoje łóżko

Dla 55-letniego mieszkańca gminy Trzydnik Duży na Lubelszczyźnie ten nałóg połączony z promilami okazał się wyjątkowo zgubny. Jak wstępnie ustalili policjanci, mężczyzna prawdopodobnie zasnął z odpalonym papierosem na łóżku doprowadzając do zaprószenia ognia.

Dyżurny kraśnickiej jednostki w miniony piątek przed północą skierował patrol z Annopola do jednego z budynków mieszkalnych na terenie gminy Trzydnik Duży. Tam policjanci zastali na zewnątrz dwoje dzieci i dwoje domowników.

Właściciel budynku przebywał z kolei w zadymionym wnętrzu i próbował ugasić palące się w pokoju łóżko. Mundurowi od razu przystąpili do pomocy w gaszeniu pożaru m.in. gaśnicą z radiowozu. Po chwili na miejscu przyjechali strażacy, którzy dokończyli dogaszanie pożaru. Jak wstępnie ustalono, 55-letni lokator prawdopodobnie zasnął w łóżku z odpalonym papierosem zaprószając w ten sposób ogień. Został on zabrany przez załogę pogotowia do szpitala z objawami zatrucia czadem, był od niego wyczuwalny alkohol – relacjonuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z policji w Kraśniku. 

Pozostałej czwórce domowników, w tym dwójce dzieci nic się nie stało. Właściciel ustalił, że straty z tytuły pożaru wynoszą około 1000 złotych. Policjanci prowadzą teraz postępowanie mające na celu ustalenie szczegółów tego zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

Chciał wypić herbatę, spowodował pożar

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *