Książki na Walentynki – propozycje dla niej i dla niego

Czy istnieje lepszy sposób na wyznanie uczuć niż podarowanie dobrej książki? Księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl z okazji Walentynek przygotowała krótki przewodnik po najlepszych tytułach dla niej i dla niego. Są tu propozycje, które przypadną do gustu fanom wszystkich gatunków – od romansów po fantastykę.

– Zebraliśmy najciekawsze premiery od bestsellerowych pisarzy, nowości literackie debiutantów oraz ponadczasowe klasyki. Znajdzie się więc coś dla entuzjastek erotyków, miłośników powieści obyczajowych, kryminałów, science fiction czy literatury faktu. Te tytuły z pewnością spodobają się nie tylko zapalonym czytelnikom, ale też osobom, które na co dzień rzadziej sięgają po książki – mówi Edyta Niewińska z TaniaKsiazka.pl.

Dla niej:

Pakiet Intensywne doznania, Whitney G – romans/erotyk

To propozycja dla miłośniczek lektur, które czyta się z wypiekami na twarzy. Pakiet zawiera aż trzy gorące romanse: Niegrzeczny szef, Grzeszny doktor oraz Bezwstydny klient. Każda książka opowiada inną historię, które łączy jedno – zakazany owoc w postaci urzekających mężczyzn. Czy głównym bohaterkom uda im się oprzeć? Oby nie! Burza uczuć i emocjonujących zwrotów akcji – gwarantowane.

Miłość czyni dobrym, Katarzyna Bonda – kryminał

To druga część nowej trylogii królowej polskiego kryminału. Fabuła powieści opiera się na autentycznych aktach sądowych dotyczących jednego z największych oszustów III RP. Głównym bohaterem książki jest Daniel Skalski – wyrachowany i szalenie inteligentny przestępca, który ma jasny cel – zdobyć jak największą sumę pieniędzy. Drogę do tego torują mu między innymi zakochane w nim bez pamięci kobiety. Wkrótce Skalski zaczyna brylować w branży z opinią doskonałego finansisty. Jednak jego majątek rośnie wprost proporcjonalnie do liczby intryg i dramatów kolejnych niczego nieświadomych osób. Ta trzymająca w napięciu fabuła sprawia, że Miłość czyni dobrym czyta się jednym tchem.

Niegrzeczna miłość – zbiór opowiadań

A to kolejny pomysł na prezent dla entuzjastek pikantnych historii. Niegrzeczna miłość to zbiór 10 opowiadań prosto od autorek i autorów popularnych powieści erotycznych. Ich bohaterowie zabierają czytelnika do świata gorących uczuć, nieposkromionej namiętności i wielkich emocji. Krótkie formy, ciekawe fabuły i zaskakujące zwroty akcji – ta książka z pewnością umili niejeden długi, zimowy wieczór!

Modelki z Dubaju, Marcin Margielewski – literatura faktu

Autor tej poruszającej książki dotarł do jednej z kobiet, która wiedziona marzeniem o karierze modelki, staje się żywym towarem dla dubajskiego półświatka. Jej relacja to wstrząsająca opowieść o przemocy i wykorzystywaniu, którego doświadczają dziewczyny za zamkniętymi drzwiami arabskich pałaców czy luksusowych jachtów bogatych szejków. Wysublimowane metody werbowania przez handlarzy prostytutek, więzienie i poczucie beznadziei – z tej książki dowiemy się, jak wygląda rzeczywistość, skrywana pod płaszczem surowego prawa i religii.

Dla niego:

Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie, Birger Amundsen – reportaż

Spitsbergen to wyspa na archipelagu Svalbard – w  połowie drogi między Norwegią a Biegunem Północnym. To tu, w 1977 roku osiedla się trzydziestosiedmioletni Harald Soleim – awanturnik, samotnik, oddany przyjaciel. Jego nietuzinkowy charakter sprawia, że szybko zdobywa sławę w zamkniętej społeczności “najdalszej północy” i zostaje w niej na kolejnych 40 lat. Książka Harald to hołd złożony tej niezwykle barwnej postaci, a także ciekawy zapis życia w ekstremalnych warunkach Spitsbergenu.

Pakiet: Kroniki Diuny, Frank Herbert – science fiction

To klasyka światowej powieści science fiction, teraz dostępna w formie 6-tomowego kompletu. Ta ponadczasowa historia przenosi czytelnika do alternatywnego świata Diuny – planety, która jako jedyna we wszechświecie posiada pokłady substancji, będącej źródłem długowieczności i nadnaturalnej świadomości oraz umożliwiającej międzygwiezdne podróże. Arrakis staje się więc idealnym tłem dla opowieści o odwiecznej walce dobra ze złem, jasności i ciemności, miłości i nienawiści. Warto ją znać, tym bardziej że w 2021 roku planowana jest kolejna ekranizacja Kronik.

Grube wióry, Rafał Pacześ – powieść

To debiutancka powieść jednego z najpopularniejszych polskich stand-uperów, opowiadająca o… mężczyznach. Ich naturze, przyzwyczajeniach, uczuciach i wrażliwości. Jej głównymi bohaterami są młody Oskar i dojrzały Wiktor, których życiowe zawirowania stawiają na jednej drodze i czynią oddanymi przyjaciółmi. W Grubych wiórach humor przeplata się z głębszą refleksją, a satyra spotyka poważne przemyślenia. Świetna lektura dla każdego współczesnego faceta.

ZOBACZ TAKŻE:

Kajko i Kokosz przenoszą się z papieru na ekran! (zapowiedź video)

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl