Nie uwierzycie ile usiłować dać łapówki, aby uniknąć 100-złotowego mandatu

Funkcjonariusze SG z Medyki zatrzymali obywatela Ukrainy, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbował wręczyć korzyść majątkową. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Jak informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, do zdarzenia doszło w sobotę (30.01). Patrol SG utrzymujący ład i porządek na ruchliwej tego dnia drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Medyce, przystąpił do legitymowania 36-letniego obywatela Ukrainy.

– Mężczyzna zaparkował swoje auto w miejscu niedozwolonym, przez co tamował i utrudniał ruch. W trakcie nakładania grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości 100 złotych, cudzoziemiec usiłował wręczyć mundurowym 25 euro (około 112 złotych – dop. red.) w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty łapownictwa. Przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata – informują funkcjonariusze SG z Medyki. 

ZOBACZ TAKŻE:

Nietypowa kradzież… pietruszki. Zięć na czatach, a teściowa w budzie dla psa

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło bieszczadzki.strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl