Kierowca zauważył rękę wystająca z naczepy tira

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Łodzi zatrzymali czterech cudzoziemców, podających się za obywateli Afganistanu. Mężczyźni podróżowali z Rumunii do Polski w naczepie tira, docelowo chcieli dostać się do Belgii.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A2, w Miejscu Obsługi Podróżnych Polesie, w kierunku Warszawy. Kierowca jednego z samochodów ciężarowych przejeżdżającego obok parkingu zauważył wystającą rękę z naczepy innego tira. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Łodzi ustalili, że w przestrzeni ładunkowej samochodu znajduje się czterech młodych mężczyzn.

– Każdy z nich posiadał przy sobie tymczasowy dokument tożsamości, wydany przez władze Rumunii, poświadczający o ubieganie się o ochronę międzynarodową. Cudzoziemcy oświadczyli, że są obywatelami Afganistanu, a podróż do Polski w ukryciu zorganizowali im przemytnicy. Docelowo chcieli przedostać się do Belgii. Mężczyznom przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Wśród zatrzymanych były dwie osoby niepełnoletnie — nieposiadające pełnej zdolności do czynności prawnych, w związku z czym, na czas trwania postępowania został dla nich ustanowiony kurator – informuje Sylwia Wojtowicz ze Straży Granicznej.

Jak dodaje, następnie decyzją sądu, zostały one skierowane do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie. Z kolei dwóch pozostałych Afgańczyków umieszczono w Strzeżonym Ośrodka dla Cudzoziemców w Białymstoku. Wobec wszystkich wszczęto postępowania administracyjne w kierunku zobowiązania do powrotu.

ZOBACZ TAKŻE:

Nietypowa kradzież… pietruszki. Zięć na czatach, a teściowa w budzie dla psa

Fot. źródło strazgraniczna.pl

 

straż graniczna, uchodźcy, nieletni, granica, strażnicy, przemyt, przemytnicy, Belgia, Łódź, tir

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *