24-latek usłyszał aż 353 zarzuty

Funkcjonariusze z czarnkowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 24-letniego oszusta. Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzanie pożyczek i kredytów bankowych na kwotę ponad 100 tys. złotych. Na chwilę obecną usłyszał 353 zarzuty, jednak śledczy nie wykluczają kolejnych.

Sprawa oszustwa miała swój początek w lutym ubiegłego roku, kiedy to policjanci uzyskali informacje dotyczące prawdopodobnych wyłudzeń pożyczek i kredytów bankowych na szkodę pokrzywdzonych z Krzyża Wlkp.

– Od tego czasu pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Trzciance, prowadzili czynności, gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. Działania te pozwoliły na zatrzymanie im kilka dni temu 24-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego. Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawca wykorzystując dane osobowe pokrzywdzonych zakładał rachunki bankowe, a następnie za pośrednictwem internetu zaciągał zadłużenia w bankach i firmach pożyczkowych. Ich kwota opiewa na ponad 100 tys. złotych. W domu oszusta śledczy zabezpieczyli dokumenty potwierdzające jego przestępczy proceder – informuje Karolina Górzna-Kustra z KPP Czarnków.

Jak dodaje, zaraz po zatrzymaniu 24-latek trafił na komendę, gdzie usłyszał 353 zarzuty, do których popełnienia się przyznał i złożył wyjaśnienia. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, dlatego liczba zarzutów może się zwiększyć. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.

Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Takiej pobudki oszust się nie spodziewał…

Fot. główna ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl