Znalazła portfel i zachowała się jak należy

Mieszkanka Białej Podlaskiej, która na przystanku autobusowym znalazła portfel. Wewnątrz znajdowało się ponad 2 tysiące złotych i dokumenty. Ta historia ma happy end. 

Przed weekendem do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że na przystanku autobusowym przy ulicy Orzechowej w Białej Podlaskiej znalazła męski portfel. Wewnątrz znajdowały się dokumenty i ponad 2 tysiące złotych. Kobieta zabrała znaleziony portfel obawiając się, by nie wpadł w niepowołane ręce.

– Właścicielem portfela okazał się mieszkaniec Białej Podlaskiej, która odebrał już zgubę, nie kryjąc zadowolenia. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że nie wiedział w jakich okolicznościach go utracił. To szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe, gdyby nie uczciwość i obywatelska postawa bialczanki. Często osoby, które przynoszą znalezione przedmioty do komendy chcą pozostać anonimowe, nie licząc na żadne gratyfikacje, ze strony właścicieli. Dziękujemy znalazcy za godną naśladowania postawę – podsumowuje  komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.

ZOBACZ TAKŻE:

Znalazł portfel i nie zachował się jak należy

Do odbioru było 2,5 tysiąca złotych. Chętnych było wielu

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *