Znalazła portfel i zachowała się jak należy

Mieszkanka Białej Podlaskiej, która na przystanku autobusowym znalazła portfel. Wewnątrz znajdowało się ponad 2 tysiące złotych i dokumenty. Ta historia ma happy end. 

Przed weekendem do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że na przystanku autobusowym przy ulicy Orzechowej w Białej Podlaskiej znalazła męski portfel. Wewnątrz znajdowały się dokumenty i ponad 2 tysiące złotych. Kobieta zabrała znaleziony portfel obawiając się, by nie wpadł w niepowołane ręce.

– Właścicielem portfela okazał się mieszkaniec Białej Podlaskiej, która odebrał już zgubę, nie kryjąc zadowolenia. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że nie wiedział w jakich okolicznościach go utracił. To szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe, gdyby nie uczciwość i obywatelska postawa bialczanki. Często osoby, które przynoszą znalezione przedmioty do komendy chcą pozostać anonimowe, nie licząc na żadne gratyfikacje, ze strony właścicieli. Dziękujemy znalazcy za godną naśladowania postawę – podsumowuje  komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.

ZOBACZ TAKŻE:

Znalazł portfel i nie zachował się jak należy

Do odbioru było 2,5 tysiąca złotych. Chętnych było wielu

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl