Ten “stróż prawa” chętnie się uczy, jest szybki i ma cztery łapy

Policjanci Wydziału Prewencji z Łasku od niedawna w swoich szeregach mają nową “funkcjonariuszkę”. Kalka – bo tak się nazywa, jest psem tropiącym. To owczarek niemiecki, którego opiekunem jest asp. szt. Przemysław Wolniak.

Kalka jest psem tropiącym, niedługo skończy 6 lat i można powiedzieć, że jest doświadczonym “stróżem prawa”, gdyż wcześniej służyła w Łodzi. Z racji przejścia na emeryturę poprzedniego opiekuna, trafiła w szeregi łaskiej policji, w ręce doświadczonego przewodnika psa służbowego – asp. szt. Przemysława Wolniaka.

– Jest bardzo energiczna i szybko się uczy,  najchętniej cały dzień spędziłaby na zabawie swoją ulubioną zabawką. Jednak jej opiekun doskonale wie jak z nią pracować, by poprzez właśnie zabawę doskonalić posłuszeństwo oraz wykonywanie określonych zadań. To dopiero początek ich współpracy, a już widać, że wspólna służba daje im wiele satysfakcji – podkreślają policjanci z Łasku.

Teraz będzie pełnić służbę ze swoim opiekunem tropiąc przestępców i szukając zaginionych osób, na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Łasku. To nie jedyny czworonożny policjant, którym opiekuje się aspirant Wolniak.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Miał zostać uśpiony, ale jego opiekun na to nie pozwolił

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl