Tatuaż w formie trzech strzałek coraz bardziej popularniejszy. Sprawdź co oznacza

Wszystko zaczęło się od Micy May, mamy chorego dziecka, która podjęła decyzję o zrobieniu sobie pierwszego i najważniejszego tatuażu symbolizującego trisomię chromosomu 21.

Co przedstawiał tatuaż? Trzy minimalistyczne strzałki wykonane techniką linework wykonywane najczęściej na nadgarstku lub przedramieniu. W ślad za kobietą poszły również inne mamy na całym świecie, posiadające dzieci z tą przypadłością, a także osoby, które chcą w ten sposób wyrazić solidarność z osobami chorymi na zespół Downa. Prowadzący program „Down the road”, Przemek Kossakowski, podczas wizyty w Monachium razem z chorym na trisomię chromosomu 21, Krzysztofem Hirsztrittem, również postanowił wykonać właśnie ten symbol. Od tej pory tatuaż ze strzałkami stał się rozpoznawalny w wielu krajach na całym świecie.

Już nie tylko prosta linia na wewnętrznej stronie dłoni czy kolorowe skarpetki zakładane 21 marca to symbole, które pokazują solidarność z osobami chorymi na zespół Downa. Coraz częściej decydujemy się trwale uwiecznić nasze przekonania i wartości na własnym ciele. Jak nigdy wcześniej mamy potrzebę pokazania innym, co jest dla nas ważne i zachęcania do tego, by łączyć się w tych przekonaniach. Takim przykładem jest właśnie solidaryzowanie się z osobami, które często w społeczeństwie są piętnowane, wyśmiewane i wytykane. Tatuując sobie 3 strzałki i mówiąc głośno o wyjątkowości i inności ludzi z trisomią chromosomu 21 niszczymy tabu, które od wieków uprzykrzało życie rodzinom dotkniętych tą chorobą – mówi Marta Wierzba, host programu „Polskie Dziary”.

ZOBACZ TAKŻE:

Wyjątkowy tatuaż dla uroczej, starszej pani!

Fot. Tatuaż 3 strzałki, Knieja_ink – Instagram/ źródło infowire.pl

1 komentarz do wpisu “Tatuaż w formie trzech strzałek coraz bardziej popularniejszy. Sprawdź co oznacza”

  1. Moda dla lekkoduchów. Tatuaże są inwazyjna formą wprowadzania do organizmu szkodliwych związków chemicznych. Gdy widzę tych pseudo celebrytow wytatuowanych w strzałki, pistety, czy gwiazdki, skrzydła orła, czy też wiele bezsensownych bazgrołów typu- Benio, to zaraz mam przed oczyma numery więźniów obozów hitlerowskich. Może specjalista – lekarz zrobilby wpis, objaśniający zagrożenia dla zdrowia i życia, a także ocenił stan umysłu takich osób.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl