Krzysztof Krawczyk nie żyje

Nie żyje Krzysztof Krawczyk – poinformował jego przyjaciel i  menadżer Andrzej Kosmala. Słynny piosenkarz znany był “Za tobą pójdę jak na bal”, “Mój przyjacielu” czy “Parostatek.

W ostatnich tygodniach Krzysztof Krawczyk ciężko przechodził zakażenie koronawirusem, jednak ak poinformowała portal Onet jego żona Ewa Krawczyk, powodem śmierci jej męża nie był COVID-19.

Jak podaje Wikipedia, w latach 1963–1973 i 1976 wokalista zespołu Trubadurzy, od 1973 artysta solowy. Wypromował wiele znanych przebojów. Jego popularność wyznaczają liczne trasy koncertowe w Europie i na świecie oraz wiele nagród i wyróżnień. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną.

W październiku 2020 ze względów zdrowotnych i trwającej pandemii COVID-19 zawiesił całkowicie swoją działalność publiczną, a towarzyszący mu podczas koncertów zespół „Krzysztof Krawczyk Family” został rozwiązany. Zmarł kilka dni po wyjściu ze szpitala, w którym przebywał ze względu na zakażenie koronawirusem. 

 

Fot. Wikimedia/Januarybratek 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WieleLiter.pl