Tylko prawdziwe chojraki są w stanie dotrwać do końca ;-) (video)

Skrzypiący styropian, skrobanie paznokciem po tablicy, bzyczenie muchy latającej wokół nas, dźwięk wiertarki czy ostrze noża przesuwane po szkle. Irytujących dźwięków jak wiadomo jest wiele.

Zobaczcie filmik z niezwykle irytującym piskiem. Naprawdę trudno jest dotrwać do jego końca. Jeśli jednak udało się Wam wysłuchać go, to jesteście niesamowicie wytrwali! :-)

Uwaga, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ewentualnie skutki wysłuchania filmiku. Oglądacie i słuchacie go na własną odpowiedzialność.

Są osoby, u których dźwięki mlaskania, ciamkania, gryzienia wywołują silne, trudne do opanowania emocje: gniew, obrzydzenie, niepokój. – Całkowite odcinanie się od tych dźwięków to zły pomysł – radzi psycholog Marta Siepsiak, która bada zjawisko mizofonii.

–  “Misos” to nienawiść , a “phone” to dźwięki. Mizofonia to nie jest jednak ogólna nadwrażliwość na dźwięki. Osoba z mizofonią może kompletnie nie reagować na odgłos piły mechanicznej czy samolotu, ale za to będzie jej przeszkadzać cichutkie pomlaskiwanie – mówi w rozmowie z PAP Marta Siepsiak, doktorantka z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji znajdziecie tutaj. Fot. główna ma charakter poglądowy

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl