Największy w historii przemyt papierosów przechwycony przez służby (video)

Blisko 2,5 miliona paczek nielegalnych papierosów wartych prawie 37 milionów złotych ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Straży Granicznej (SG).

Gigantyczna kontrabanda znajdowała się w 3 kontenerach na terenie jednego z terminali przeładunkowych w gm. Terespol.
Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln złotych.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Placówki SG w Terespolu (Nadbużański OSG) oraz KAS z Białegostoku ustalili, że na terenie terminala przeładunkowego w gm. Terespol mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów.

Trzy wytypowane kontenery przyjechały do Polski pociągiem z Białorusi. Podczas ich sprawdzania okazało się, że zamiast deklarowanego towaru (wermikulit i elementy grzewcze) ukryto w nich gigantyczną papierosową kontrabandę.

W sumie zabezpieczono blisko 2,5 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych ok. 37 mln zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln zł. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej trwają w tej sprawie czynności, które mają ustalić osoby odpowiedzialne za przemyt papierosów do Polski.

To nie jedyny w ostatnim czasie rekordowy przemyt ujawniony przez podlaskie służby. W lutym tego roku funkcjonariusze podlaskiej KAS i Podlaskiego Oddziału SG wspólnie udaremnili na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy przemyt blisko 1,8 mln paczek nielegalnych papierosów, wartych ponad 27,6 mln zł.

Fot., źródło gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl