16-latka potrącona na przejściu dla pieszych zmarła w szpitalu

Na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną na krakowskim osiedlu Ruczaj potrącona została 16-latka. Dziewczyna w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń zmarła kilka godzin później.

13 czerwca br. tuż po godzinie 13.00 na telefon alarmowy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu osoby przy skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Kobierzyńskiej.

Jak się okazało młoda kobieta została potrącona przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Przybyłe na miejsce służby prowadziły reanimację 16-latki, która w ciężkim stanie została zabrana do szpitala. Niestety dziewczyna zmarła kilka godzin później. Kierowca osobówki nie odniósł obrażeń, był trzeźwy. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli monitoring, na którym zarejestrowano przebieg zdarzenia – informuje krakowska policja. 

W Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie, w trakcie którego ustalane są szczegóły wypadku, w tym kto w i w jakim stopniu przyczynił się do jego zaistnienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Przed egzaminem zwątpił w swoje umiejętności i poprosił kolegę o pomoc. To był błąd

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl