Tragedia na torach. Policjanci apelują!

Policjanci z mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejeździe kolejowym w jednej z dzielnic Orzesza. Pociąg osobowy relacji Warszawa-Praga śmiertelnie potrącił kierującą rowerem 77-letnią mieszkankę miasta. 

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj kilka minut przed 09.00 na przejeździe kolejowym przy ulicy Powstańców w Orzeszu-Jaśkowicach. Według ustaleń policjantów, jadąca w kierunku swojego domu rowerem 77-letnia mieszkanka miasta została potrącona przez pociąg osobowy relacji Warszawa-Praga.

– Miejsce to jest oznakowane, ale niestrzeżone. Maszynista był trzeźwy, jednak zabezpieczono również do badań jego krew pod kątem obecności innych niedozwolonych substancji. Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok 77-latki. Ruch kolejowy i drogowy na tym szlaku został wznowiony po godzinie 12.30 – relacjonują policjanci.

Mundurowi apelują do niechronionych uczestników dróg i kierujących pojazdami o wyjątkową ostrożność – zwłaszcza w tak newralgicznych miejscach, jak przejazdy kolejowe .

ZOBACZ TAKŻE:

Smartfonowe zombie na ulicach

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl