Szczyt głupoty! 14-latek skakał do wody na hulajnodze

Przed sądem rodzinnym i nieletnich będzie tłumaczył się 14-latek. Młody mieszkaniec Iławy w woj. warmińsko-mazurskim skakał na metalowej hulajnodze do wody stwarzając ogromne zagrożenie dla innych osób korzystających z kąpieliska.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że z pomostu do wody skacze młodzież. Zgłaszająca dodała, że skoki te wykonują na metalowej hulajnodze co jest bardzo niebezpieczne. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili uzyskane informacje.

– Okazało się, że 14-latek wskakiwał do wody na metalowej hulajnodze powodując duże zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób korzystających z plaży. Policjanci na miejsce interwencji wezwali mamę mieszkańca Iławy i sporządzili dokumentację z interwencji. 14-latek ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich – relacjonują policjanci z Iławy.

Mundurowi przypominają: Korzystając z kąpielisk należy wziąć pod uwagę kilka rad i wskazówek.

– kąpiemy się tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych,
– zawsze stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników,
– nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychamy się, nie zaśmiecamy terenu,
– nie wchodzimy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek,
– nie wskakujemy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem,
– korzystamy z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu,

NIE WOLNO!

– wchodzić do wody wbrew zakazom ratownika oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona,
– niszczyć urządzeń i sprzętu kąpieliska,
– niszczyć znaków żeglugowych odgradzających kąpielisko od szlaku żeglownego, wód otwartych lub miejsc, w których kąpiel jest zabroniona,
– skakać do wody na głowę nie znając głębokości wody i jej dna.

PAMIĘTAJ!

Woda – nawet ta pozornie najspokojniejsza – jest groźnym i niebezpiecznym żywiołem. Większość utonięć jest rezultatem lekkomyślności ludzi, korzystania z kąpieli w miejscach niestrzeżonych i niedozwolonych, często osób będących pod wpływem alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE:

Nastolatki znalazły wyjątkowo głupi sposób na nudę

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl