Kierowcy wysiadają, by pozbierać rozsypane na jezdni pieniądze. Nie zgadniesz czemu (video)

Zawsze to my sami w pierwszej kolejności jesteśmy odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie swojego mienia. Jeśli my tego nie zrobimy, trudno liczyć na to, ze ktoś zrobi to za nas. Ale zdarzają się takie sytuacje, w których dzięki reakcji życzliwych osób uniknięcie przykrej niespodzianki jest możliwe.

O niezwykłym szczęściu i spotkaniu na swojej drodze wielu uczciwych ludzi może mówić pewien mieszkaniec Susza. Mężczyzna przez chwilę nieuwagi zgubił na jednej z ulic w mieście 6000 zł. Dzięki zaangażowaniu wielu osób cała gotówka wróciła do właściciela.

Czasami chwila nieuwagi może być bardzo kosztowna. Przekonał się o tym pewien mieszkaniec Susza (pow. iławski), który tylko na chwilę położył swój portfel nad dachu auta. Kilka chwil później policjanci z Susza zostali poinformowani o znalezieniu pieniędzy.

– Wezwani w tej sprawie policjanci ustalili przebieg wydarzeń. Z relacji świadków wynikało, że mieszkaniec Susza wsiadając do samochodu położył swój portfel na dachu pojazdu, zajął się czymś innym i po chwili zapomniał co zrobił z portfelem, wsiadł do auta i ruszył. Kiedy jechał ulicą z dachu samochodu spadł portfel, a z niego wypadły banknoty. Świadkowie tego zdarzenia zatrzymali swoje auta i wspólnie pozbierali pieniądze oraz portfel z dokumentami. Pomógł im w tym pracownik Zakładu Usług Komunalnych w Suszu, który zebrane banknoty przekazał policjantom. A wszystko to zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu. Dzięki uczciwości i życzliwości osób, które za nim jechały odzyskał wszystkie utracone pieniądze – podkreślają policjanci z Susza.

Utrata dokumentów może być bardzo kosztowna!

Jak przypominają policjanci, utrata pieniędzy zawsze jest bolesna i może wywołać przykre konsekwencje. Podobnie jak utrata dokumentów, których utrata może pociągnąć za sobą jeszcze poważniejsze skutki. Dlatego nie zapominajmy o prawidłowym zabezpieczeniu swoich portfeli, torebek i saszetek, w których przechowujemy gotówkę, karty płatnicze i dokumenty. W razie ich utraty nie zwlekajmy z powiadomieniem o tym policji i swojego banku. To może nas ustrzec przed przestępcami, którzy nasze nieszczęście będą chcieli zamienić w swoją korzyść.

Na poniższym nagraniu widoczne jest skrzyżowanie, na których kierowca zgubił portfel. Inni kierowcy wysiadają, by pozbierać rozsypane na jezdni pieniądze.

ZOBACZ TAKŻE:

To była prawdziwa jatka – mówi policjantka. Rodzina pokłóciła się podczas przygotowań do komunii

Fot., źródło, policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl