Nietypowa interwencja. Policjanci poświęcili swoje kanapki

Wychodząc na służbę nigdy nie można być pewnym tego, co się na niej zdarzy. Kętrzyńscy policjanci na przykład, w jej trakcie pospieszyli na ratunek… łabędziom, które w upalny poranek rozpaczliwie szukały dostępu do wody, przemieszczając się po jezdni. Niecodzienny widok zaniepokoił kierowcę, który o całej sytuacji powiadomił policjantów.

W środę wcześnie rano (30.06.2021) kętrzyńscy policjanci pojechali na nietypową interwencję. Z informacji przekazanej im przez zgłaszającego wynikało, że ul. Budowlaną w Kętrzynie idzie łabędzia rodzina, stwarzając zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

– Zadysponowani przez dyżurnego policjanci dotarli na miejsce, gdzie zastali wycieńczoną rodzinę ptaków, która próbowała skryć się w cieniu na jednej z posesji przy ul. Budowlanej. Policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzkie, ale nie przechodzą też obojętnie wobec zwierząt potrzebujących pomocy. Tak też było i w tym przypadku. Funkcjonariusze pomogli ptasiej rodzinie dotrzeć na łono natury, a następnie do zbiornika wodnego. Co nie było wcale takie łatwe – relacjonują mundurowi z Kętrzyna. –  W tym celu najpierw kupili pokarm dla ptaków, który jednak nie okazał się atrakcyjną zachętą dla łabędzi. Żeby przekonać ptaki do siebie i szybko odeskortować je w bezpieczne miejsce, policjanci poświęcili więc swoje kanapki, które okazały się ciekawszym kąskiem dla łabędzi. Po rozdrobnieniu kanapek poczęstowali nimi ptaki i zyskali w ten sposób ich zaufanie, a potem wyznaczyli trasę przemarszu.

Cała historia dwóch dorosłych i pięciu małych łabędzi miała szczęśliwy finał. Wszystko dzięki postawie zgłaszającego i pomysłowemu podejściu funkcjonariuszy.

ZOBACZ TAKŻE:

Przyjeżdżały kolejne autobusy a łabędź nie wsiadał. Może wolał tramwaj?

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl