10 skutecznych sposobów na kaca. Dlaczego mamy kaca? (video)

Jak ustrzec się przed występującym następnego dnia po spożyciu większej dawki alkoholu tupotem białych mew i co robić, jeśli syndrom dnia następnego już nas dopadł. Sprawdźcie!

Na temat tego jak pozbyć się kaca, powstała niezliczona ilość opowieści, ale, jak podkreślają autorzy kampanii “Alkohol. Zawsze Odpowiedzialnie”, jedynym naprawdę skutecznym sposobem na uniknięcie kaca pozostaje rozsądne picie. Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, jest wypicie alkoholu następnego dnia, czyli tzw. klina. W ten sposób jedynie przedłuża się stan zatrucia organizmu i następuje jego dalsze odwodnienie. Odwodnienie organizmu, którego efektem jest ból głowy oraz uczucie pragnienia, powoduje także picie kawy lub innych napojów zawierających kofeinę. Złym pomysłem jest również branie lekarstw przed snem. Dodatkowa substancja tylko obciąży organizm i spowolni proces przetwarzania alkoholu. Więcej informacji znajdziecie tutaj

Z filmiku Okiem Chemika dowiecie się także jak kac właściwie powstaje, co robić w razie zatrucia metanolem i jak działa “sławny” esperal :-) Udanego oglądania!

 

Fot. główna ma charakter poglądowy.

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl