Prognoza pogody dla Polski na 1 września 2021

Już w najbliższą środę dzieci i młodzież wracają do szkół. Życzymy Wam wszystkim udanego rozpoczęcia roku szkolnego. Przygotujcie stosowną odzież, ponieważ aura będzie kapryśna.

Jak prognozuje IMGW, na północnym zachodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, i tam nie powinno padać. Na pozostałym obszarze więcej chmur, wystąpią opady deszczu i możliwe będą burze. Rano strefa opadów obejmie obszar od Dolnego Śląska po Suwalszczyznę i do godzin południowych przemieści się na południowy wschód Polski. Po południu w całym kraju miejscami możliwy przelotny deszcz.

W nocy temperatura powietrza spadnie do 9-11°C na Pomorzu Zachodnim i 11-13°C na pozostałym obszarze kraju. W ciągu dnia najchłodniej będzie na Wybrzeżu, ok. 15-17°C. W innych regionach Polski od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, północno-zachodni i północny.

IMGW-PIB przygotował bardzo interesujące materiały edukacyjne dla szkół. Na stronie imgw.pl/instytut/edukacja znajdziecie lekcje, filmy, komiksy i inne opracowania na temat pogody, klimatu i środowiska. Zapraszamy do korzystania. Czytajcie pogodę, bądźcie odpowiedzialni.

ZOBACZ TAKŻE:

Przedszkolaki apelują: Nie o taką KUPĘ zabawy tu chodzi!

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl