Luksus w dzisiejszych czasach to niezależność finansowa pozwalająca spełniać marzenia

Ponad 70% Polaków zapytanych przez serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia. 

Według co trzeciego Polaka biorącego udział w badaniu wciąż marzymy przede wszystkim o rzeczach materialnych, jak dom czy samochód. Zdaniem 28% ankietowanych są to ekstremalne przeżycia, jak na przykład lot balonem czy skok na bungee. Według 19% respondentów to rzeczy niematerialne, ale związane z pozytywnymi emocjami, na przykład podróże. W odpowiedziach o najważniejsze marzenia Polaków pojawia się również zdrowie dla siebie i najbliższych oraz miłość.

Kluczem do sukcesu w realizacji marzeń jest przede wszystkim determinacja – jak twierdzi 39% spośród 1126 respondentów badania. W opinii 20% ankietowanych Polaków wszystko zależy od statusu materialnego. Zdaniem 17% liczy się osobowość, która bardzo pomaga w spełnianiu marzeń. Dla 10% to pomoc bliskiej osoby sprawia, że marzenia spełniają się. Według 9% to uśmiech losu, a zdaniem 5% ankietowanych to fantazja.

Marzymy o atrakcyjnym spędzaniu czasu wolnego

Co trzeci z nas, jak pokazały wyniki badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?”, chciałby spróbować atrakcji w powietrzu z nutą adrenaliny, na przykład skoku ze spadochronem, lotu paralotnią czy lotu awionetką. Co czwarty ankietowany marzy o spokojniejszych formach spędzania czasu wolnego, jak relaks w spa, masaże oraz zabiegi kosmetyczne. Dla 17% respondentów marzenia w sferze rozrywki są związane z motoryzacją. Dotyczą na przykład jazdy luksusowym, sportowym samochodem albo jazdy off road. Z kolei 11% zapytanych Polaków ma marzenia związane z rozrywkami wodnymi, jak nurkowanie, flyboard czy przejażdżka łodzią motorową.

– Pandemia znacząco zmieniła wiele obszarów naszego codziennego życia, ale także sprawiła, że poczuliśmy większą potrzebę aktywnego spędzania czasu oraz realizacji swoich pasji i marzeń bez odkładania ich na później. Widzimy, że Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania czasu. Chętnie próbują sportów ekstremalnych. – komentuje Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Różnorodność sportów ekstremalnych sprawia, że jeśli zdecydujemy się na ekstremalne atrakcje, to możemy wybrać sport odpowiadający posiadanym predyspozycjom. Spróbowanie takiej aktywności z adrenaliną jest okazją, aby przezwyciężyć swoje słabości i wyznaczać sobie nowe granice możliwości. Nie musimy wyjeżdżać z Polski, aby uprawiać sporty ekstremalne. Warunki naturalne i ukształtowanie powierzchni naszego kraju pozwalają na duży wybór miejsc, gdzie możemy korzystać ze sportów ekstremalnych.

Marzenia Polaków, jak potwierdziły wyniki badania, są związane z kilkoma sferami życia. Wśród nich dominują: atrakcyjne spędzanie czasu wolnego – 48% odpowiedzi, udane życie rodzinne – 28% odpowiedzi, satysfakcjonujące życie zawodowe – 16% wskazań oraz udane życie uczuciowe. Zdecydowanie łatwiej nam spełniać marzenia bliskich niż swoje, jak twierdzi 65% ankietowanych Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

Jak spełnić marzenia i napisać książkę. Porady dla początkujących pisarzy

Badanie sondażowe „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” zrealizował w formie ankiety online serwis Prezentmarzeń w sierpniu 2021. W badaniu wzięło udział 1126 respondentów. Fot. ma charakter poglądowy.

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl