Uwaga, oszuści spreparowali numer telefonu InPost

Tym razem przestępcy się postarali. To znane oszustwo na OLX, gdzie rzekomy klient informuje o kupnie produktu. Otrzymana fałszywa wiadomość wyświetla się pod prawdziwymi SMSami od firmy kurierskiej.

Dlatego też w łatwy sposób możemy zostać oszukani, uważając, że to prawdziwa wiadomość od InPostu. Wiadomość informuje o czekającej dostawie, należy ją potwierdzić. Jeżeli podasz swoje dane do karty płatniczej, możesz stracić wszystkie oszczędności z konta bankowego!

Sprytni Ci oszuści!

Wiadomość SMS otrzymał Kamil, który na platformie OLX wystawił do sprzedaży ekspres do kawy. Po kilku godzinach otrzymał link do odebrania płatności.

– SMS pojawił się pod konwersacją z InPostem, dlatego na początku nie zorientowałem się, że może być to oszustwo – tłumaczy mężczyzna. Dopiero, gdy zauważył, że musi podać na stronie dane do karty płatniczej, zrezygnował.

– O oszustwie na OLX zrobiło się głośno, dlatego też oszuści będą poszukiwali nowych sposobów, by wyłudzić pieniądze – mówi Łukasz Karolak z CyberRescue.

Sprzedaję na OLX, jak się zabezpieczyć?

– Jeżeli sprzedajemy coś na takich platformach jak OLX czy Allegro Lokalnie, zawsze decydujmy się na sprzedaż w bezpośrednim kontakcie z kupującym lub bezpieczną transakcję za pośrednictwem tych serwisów – tłumaczy Łukasz Karolak z CyberRescue.

Zapamiętaj, gdy otrzymasz wiadomość z informacją o konieczności podania danych, aby odebrać zapłatę, możesz spodziewać się, że jest to oszustwo.

ZOBACZ TAKŻE:

Dostałeś sms o tym, że odłączą Ci energię elektryczną? W nic nie klikaj!

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl