Niedźwiedzia skóra trafi do Muzeum w Sulejówku

Wyprawiona skóra z niedźwiedzia, zabezpieczona przez jarosławskich policjantów, została przekazana do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. To okaz chroniony przepisami międzynarodowej Konwencji Waszyngtońskiej CITES. Sąd orzekając w tej sprawie, zdecydował o przepadku niedźwiedziej skóry na rzecz Skarbu Państwa.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jarosławskiej komendy, w maju ubiegłego roku, w toku prowadzonego postępowania, zabezpieczyli wyprawioną niedźwiedzią skórę. Takie okazy chronione są przepisami międzynarodowej Konwencji Waszyngtońskiej CITES.

Sąd Rejonowy w Jarosławiu, orzekł przepadek zabezpieczonego okazu na rzecz Skarbu Państwa.

Dzisiaj w obecności I zastępcy  Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu podinsp. Artura Wasiuty oraz naczelnik wydziału do walki z przestępczością gospodarczą asp. szt. Doroty Kochanowicz, wyprawiona niedźwiedzia skóra została przekazana na ręce Kuratora Galerii „Dworek Milusin” Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Katarzyny Jaruzelskiej-Kastory. 

Z przekazanej przez Kuratora informacji wynika, że wyprawiona skóra niedźwiedzia będzie wyeksponowana w saloniku muzeum. Z zachowanych zdjęć i przekazów wynika, że podobna skóra niedźwiedzia, ofiarowana przez 3. Pułk Ułanów, znajdowała się w salonie Marszałka.   

PRZYPOMNIJMY!

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku uzyskali informację, że na jednej z aukcji internetowych, mieszkaniec powiatu jarosławskiego oferuje do sprzedaży wyprawioną skórę niedźwiedzia, okazu chronionego przepisami międzynarodowej Konwencji Waszyngtońskiej CITES.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jarosławskiej komendy, w trakcie prowadzonego postępowania w tej sprawie, ustalili dane osoby oferującej do sprzedaży towar w postaci skóry z niedźwiedzia. Mundurowi zabezpieczyli od sprzedającego wyprawioną niedźwiedzią skórę.

ZOBACZ TAKŻE:

19-latek hodował węże, pająki, szczury i chomiki. Łącznie 107 zwierząt

Fot., źródło KPP Jarosław

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl