Znalazłeś białe plamy na liściach swoich roślin i zastanawiasz się co to jest

Znalazłeś białe plamy na liściach swoich roślin i zastanawiasz się co to jest? Obejrzyj je dokładnie, bo być może znajduje się na nich wciornastek. Jest to niewielki szkodnik, którego trudno jest dostrzec gołym okiem. Pomimo tego, że jest on nieduży, to pozbycie się go jest ciężkie. Jak to zrobić? Sprawdź!

Jak zwalczyć szkodnika na roślinie?

Wciornastek to trudny do zwalczenia szkodnik, a kluczem do sukcesu jest jedynie systematyczność.  Na samym początku załóż rękawiczki ochronne i dokładnie umyj każdego liścia wodą z mydłem. Jeżeli szkodników nie ma dużo, pomóc może systematyczne robienie oprysku z mieszanki oleju neem oraz Swirski. Warto powtarzać go co 3-4 dni przez około 2 tygodnie, uprzednio myjąc roślinę.

Wciornastek – co jeśli kolonia jest duża?

Jeżeli szkodników na roślinie jest naprawdę dużo, to domowe sposoby mogą być nieskuteczne. W takim wypadku warto sięgnąć po mocne preparaty, które dostępne są w sklepach budowlanych. Takim roztworem należy spryskać roślinę, zawinąć ją szczelnie np. w worek na śmieci, a następnie odłożyć na kilka godzin. Po takiej kuracji wciornastek powinien natychmiast zniknąć. O czym jeszcze pamiętać?

Pod żadnym pozorem nie rób tego oprysku, gdy w pomieszczeniu znajdują się zwierzęta lub dzieci, gdyż środek ten może im zaszkodzić. Później trzeba uważać, by nikt nie dotykał lub nie gryzł liści, gdyż trujący oprysk w dalszym ciągu się na nich znajduje.

ZOBACZ TAKŻE:

Znasz wszystkie kocie supermoce? Zdziwisz się!

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło malaszklarnia.biuroprasowe.pl.

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl