14-latka i 36-latek wyszli nad staw, bo „nie mogli spać”. Zainteresowała się nimi policja

Policjanci patrolujący nocą okolice Stawu Brysiowego w Siemianowicach Śląskich zauważyli siedzącego tam mężczyznę i dużo młodszą od niego nastolatkę. Tłumaczyli oni, że są ze sobą spokrewnieni i nie mogli spać, więc wyszli, aby sobie posiedzieć w tym miejscu. Policjanci nabrali podejrzeń w stosunku do nich i postanowili skontrolować, co mają przy sobie.

W saszetce 36-latka znaleźli cztery woreczki strunowe z białym proszkiem i jeden z podobną substancją przy 14-latce. Oboje zostali zatrzymani. W plecaku, który miał ze sobą mężczyzna, było wiele przedmiotów, które mogły pochodzić z przestępstwa lub służyć do jego popełnienia. Były tam różne narzędzia, kilkanaście pęków różnych kluczy do zamków, tester diamentów, lupa i wagi jubilerskie, różne kamienie z biżuterii, kilka telefonów komórkowych i przenośnych pamięci. Do pracy włączyli się policjanci z gliwickiego komisariatu I, którzy pojechali do mieszkania zatrzymanego.

– Gdy tam weszli, błyskawicznie podjęli decyzję o konieczności przybycia grupy minersko-pirotechnicznej. W mieszkaniu śledczy zabezpieczyli kilkadziesiąt różnych substancji w pojemnikach i workach, na których były emblematy, że są to przedmioty niebezpieczne oraz gotówkę w kwocie ponad 26 tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi zarzutów za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ułatwienie użycia małoletniej substancji psychotropowej w postaci metedronu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej – relacjonują policjanci z Siemianowic Śląskich.

Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Siemianowicki sąd uwzględnił ten wniosek i postanowił o umieszczeniu 36-latka na 3 miesiące w tymczasowym areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Kara, jaka grozi sprawcy za ułatwienie użycia narkotyku osobie małoletniej, zaczyna się od 3 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl