Bez śmietników, bez bieżącej wody. To bodajże najgorsze miejsce do życia (video)

50 tysięczne miasto bez śmietników, bieżącej wody, kontrolowane w znacznej części przez gangi, położone na wysokości 5500 metrów nad poziomem morza – w klimacie, w którym trudno przetrwać. Ale mieszkańców przybywa coraz więcej. 

Mówi się, że to swoiste „Potosi XXI wieku”. Od początku lat dwutysięcznych okoliczna ludność ściąga tutaj masowo, aby podjąć pracę w kopalniach złota. Cena jaką trzeba zapłacić za udział w wyścigu po bogactwo jest bardzo wysoka – nie ma tu bieżącej wody, dobrej służby zdrowia, a sporą część miasta kontrolują grupy przestępcze. Poza tym wielu mieszkańców cierpi na chroniczną chorobę wysokościową. La Rinconada – Peru, najwyżej położone miasto świata – 5100 – 5500 m n.p.m. Zapraszamy do oglądania filmu Planeta Abstrakcja podróżników: Aleksandry i Borysa Uczułki.

Planeta Abstrakcja to trochę takie google street view, tylko z żywymi ludźmi, którzy zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia :) Chętni mogą wesprzeć podróżników poprzez patronite.pl/planetaabstrakcja. Fot. screen YT. 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl