Halloween – to dla Was kit czy hit? (sonda)

Halloween budzi w Polsce bardzo mieszane uczucia. Oczywiście, dzieciaki uwielbiają ten dzień, bo mogą przebrać się za straszne postacie i zbierać słodycze. Część dorosłych również urządza przebierane zabawy. Wielu Polaków nie lubi jednak tego święta, bo uważa, że przed Dniem Wszystkich Świętych trzeba zachować powagę. A Wy co sądzicie o tym święcie?

Halloween to bardzo stare święto wywodzące się z kultury celtyckiej obchodzone już dwa tysiące lat temu. Według wierzeń Celtów duchy zmarłych osób powracają tego dnia, czyli 31 października do swoich domostw.  Sama nazwa święta wywodzi się najprawdopodobniej od angielskiego zwrotu All hallows Evening , czyli nocy przed Dniem Wszystkich Świętych. Święto to najhuczniej obchodzą oczywiście Amerykanie, a także Kanadyjczycy, Irlandczycy i Anglicy. Od lat 90. XX jest znane również w naszym kraju.

Częścią Halloween, która w Polsce wzbudza sporo emocji jest też „cukierek albo psikus”. Teraz jest to wesoła zabawa dzieci, ale ten zwyczaj wywodzi się z Dnia Zadusznego, kiedy to biedni ludzie chodzili i pukali do domów zamożniejszych sąsiadów, licząc na coś do jedzenia. W zamian obiecali modlić się za zmarłych w danej rodzinie. 

Jakie masz zdanie na temat Halloween?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kostucha z kosą i worek na zwłoki? To nie przebranie na Halloween! (video)

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl