Dziś ostatni dzień na odbiór maskotek z Gangu Swojaków

Biedronka przekazała w ręce najmłodszych już ponad 5,5 miliona maskotek z Gangu Swojaków. Jednak nie wszyscy klienci wymienili naklejki zebrane w czasie zakupów na sympatyczne pluszaki. Warto się pospieszyć, bo odbiór maskotek jest możliwy wyłącznie do dziś tj. do 1 grudnia.

Żółw wcale nie musi być powolny, szczególnie jeśli ma imię Zenek. Może nie ma zielonych oczu, jest pluszowy a dzieci szaleją na jego punkcie. Tym razem wiadomo, jak do tego doszło – w końcu w ich rękach jest już prawie 600 tys. egzemplarzy Zenka.

Na drugim miejscu w rankingu popularności znajduje się Raczek Romek, który choć wesoły, nie ma domku na przedmieściu, a w dziecięcych pokojach ponad 550 tys. polskich maluchów.

Podium zamyka Sóweczka, która trafiła do 540 tysięcy rodzin. Może nie jest to Sowa Mądra Głowa, do pomocy wam gotowa, ale jej rola w polskich domach też jest bardzo ważna, to pierwszy Swojak z grupy gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Jak podkreślają przedstawiciele Biedronki, bohaterowie Gangu Swojaków na dobre zadomowili się już w milionach polskich domów. Te przyjazne postaci od samego początku zaskarbiły sobie tak wielką sympatię polskich rodzin, że już po kilku minutach od rozpoczęcia akcji zaczęły masowo trafiać w ręce małych posiadaczy. W związku z ogromną popularnością akcji, niektórych maskotek nie ma już w sklepach. Do tej pory klienci zebrali łącznie ponad 632 miliony naklejek, jednak nie wszystkie z nich zostały wymienione na pluszaki.

– Cieszymy się, że bohaterowie naszej akcji edukacyjno-lojalnościowej sprawiają radość już tylu najmłodszym. Jednak to przedsięwzięcie ma na celu również niesienie realnej pomocy środowisku naturalnemu w Polsce. Dzięki wsparciu klientów realizujemy ten cel i konkretnie przyczyniamy się do ochrony zagrożonych gatunków zwierząt mieszkających na terenie naszego kraju – podkreśla Arkadiusz Mierzwa, dyrektor komunikacji i CSR sieci Biedronka.

Sieć Biedronka zadeklarowała, że przeznaczy 1,5 miliona złotych na wsparcie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce: wilka, rysia, żubra, sóweczki, jeża i morświna. Jednak już dziś wiadomo, że finalna kwota będzie wyższa dzięki wsparciu klientów, którzy chętnie kupili książkę towarzyszącą akcji Gang Swojaków o tytule „Chrońmy zagrożone zwierzęta”. Cały przychód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na realizację projektu, który realizowany jest we współpracy z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody „Salamandra”, organizacją aktywnie pomagającą zwierzętom od ponad 30 lat. Szczegółowy regulamin akcji znajduje się na stronie biedronka.pl/regulaminy

ZOBACZ TAKŻE:

Biedronka po raz pierwszy zagra z WOŚP

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl