Królowa Śniegu (czyli jak skutecznie zmrozić faceta nie tylko w święta)

Hans Christian Andersen, pisząc baśń w 1844 roku, zapewne nie miał pojęcia, że tytuł jego baśni może być wykorzystany do określenia pewnej grupy współczesnych kobiet. Te milutkie, skromne i potulne to całkiem inna grupa – one mają gorące serca i ciepłą aparycję. Królowe Śniegu to te, które owszem mają gorące serca, ale są nieprzystępne, chłodne w obejściu i czekają na księcia z bajki.

Tyle tylko, że książę z bajki jest aktywny. Poszukuje Kopciuszka, gdy ten ucieknie o północy z balu, przemierza krainy w poszukiwaniu ukochanej. A współczesny książę? No ten na pewno nie będzie się uganiał za nieprzystępną królewną, bo przecież na wyciągnięcie ręki ma inne urocze dzierlatki. Te, które przybrały maskę Królowej Śniegu, niestety na tym tracą.

Jeśli ktoś pomyślał, że jest to tekst o tym, jak Królowa Śniegu powinna zdobywać księcia albo o tym, jak stracić tego, który przypadkiem rości sobie prawa bycia wybranym (polecam: Jak stracić chłopaka w 10 dni), to się myli. To jest dekalog Królowej Śniegu, która królową chce jeszcze długo pozostać. Chłodna, wręcz lodowata, charyzmatyczna, a przez to jakaż intrygująca!

A zatem Królowo, kiedy spotykasz tego jedynego, ale będziesz chciała pozostać Królową Śniegu, to:

1. Nie daj po sobie poznać, że jest tym jedynym (żadnego wewnętrznego, a tym bardziej zewnętrznego łał!!!)
2. Cały czas wzbudzaj jego zainteresowanie – bądź w pobliżu, np. na imprezie.
3. Patrz w jego kierunku tak, by przez cały czas przyciągać jego spojrzenie. Znajdź punkt znajdujący się tuż obok niego, ale nie patrz mu w oczy (pomyśli, że żebrzesz o litość, a wtedy czar pryśnie).
4. Nie pozwól, by zwrócił uwagę na inną.
5. Jeżeli przypadkiem spotkacie się wzrokiem, odwróć twarz. To sprawi, że zacznie się tobą interesować (nie na długo – pamiętajmy, że współczesny książę nie musi gonić króliczka, niektóre bowiem nie uciekają).
6. Pozostań obojętna na jego próby nawiązania konwersacji.
7. Musisz być chłodna w każdym calu, w postawie, wyrazie twarzy (nic tak księcia nie nakręca do działania, jak właśnie ta twoja obojętność).
8. Uważaj na lustra! Jeśli kawałek wpadnie do twojego serca, zostanie ono zamrożone! A przecież jest gorące, spragnione, stęsknione miłości. Twój chłód to tylko maska.
9. Gdy w końcu zapyta: Zatańczysz?, odpowiedz: „Chyba nie” i z wdziękiem odwróć się na pięcie.
10. Gdy zaczyna za tobą wodzić maślanym wzrokiem, wpadłaś! Nie daj sobie zerwać maski! UCIEKAJ!

Sorry, miało być o tym, jak skutecznie zmrozić faceta, a wyszło, jak go złapać. To może powinnam zmienić tytuł na taki: Jak na zawsze pozostać Królową Śniegu?

Agnieszka Palka, autorka bloga tomniekreci.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Nie taki duch straszny, jak go malują

Fot. główna ma charakter poglądowy

WieleLiter.pl