O rybaku i rybce w torebce, czyli nie takie zwykłe bajki

Smog, zrównoważony transport, konsumpcyjny styl życia, brak szacunku dla innych mieszkańców naszej planety – jak o tym wszystkim opowiedzieć dzieciom? Najlepiej poprzez bajki. Każda z katowickich eko-bajek to inni bohaterowie i inne przygody. Wszystkie dostępne są bezpłatnie.

Warto zacząć od historii “O dzielnym rycerzu i złym czarnoksiężniku”, z której dzieci dowiedzą się co jest jedną z przyczyn powstawania smogu i jak można z nim walczyć. Kolejna opowieść, zatytułowana “Problemy świętego Mikołaja”, również nawiązuje do smogu i jego wpływu na ludzi i środowisko. W czasie świąt Bożego Narodzenia warto również posłuchać historii “O szczwanym kupcu i bogatym głupcu”, która zwraca uwagę na nadmierny konsumpcjonizm. “Czwarta z bajek – O rybaku i rybce w torebce” – poświęcona jest zaśmiecaniu, a ostatnia z opowieści, czyli “Baju-baju o tramwaju” zachęca do korzystania z komunikacji publicznej.

Wszystkie bajki powstały na zamówienie Urzędu Miasta Katowice. Autorem tekstów jest Marek Żyła, a postaciom głosu udzieliły gwiazdy polskiego dubbingu: Jarosław Boberek (Kaczor Donald, król Julian), Agnieszka Kunikowska (Fiona, Triss Merigold) i Grzegorz Pawlak (Papa Smerf, Darth Vader, Skipper) Eko-bajki dostępne są bezpłatnie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

Możecie tam spotkać plejadę dobranockowych sław

Magiczna podróż po krainie baśni (galeria)

Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl