Uratowali zwierzęta od niechybnej śmierci (video)

To nie była łatwa akcja. Daniele splątane były porożami, taśmą oraz linką od pastucha elektrycznego. Należało się spieszyć, ponieważ kolejne minuty mogły spowodować, że zwierzęta by się udusiły. 

Daniele zostały znalezione  na terenie lasu w okolicy wsi Zatom Nowy w Wielkopolsce. Przybyłym na miejsce leśnikom z Nadleśnictwa Międzychód, strażnikom miejskim i weterynarzowi ukazał się niecodzienny widok. 

Na ziemi leżały dwa daniele, których poroża były wplątane fragmenty taśmy, linki od pastucha elektrycznego używanego do zabezpieczania pól oraz pastwisk, a nawet gałęzie. Po kilkukrotnych próbach podania środka uspokajającego zaczęto uwalniać zwierzęta. Rozplątywanie trwało kilkanaście minut. Należało się spieszyć, ponieważ kolejne minuty mogły doprowadzić do uduszenia zwierząt. Duże trudności sprawiło przecięcie szczelnie splątanych zbrojonych drutem taśm i linek z dodatkowo wplątanymi fragmentami gałęzi –  relacjonuje Sylwester Morawiak z Nadleśnictwa Międzychód (RDLP w Szczecinie), na terenie którego znaleziono zwierzęta. 

Po uwolnieniu, bardzo zmęczone zwierzęta, niemal godzinę odpoczywały. Daniele nie miały widocznych obrażeń, po odpoczynku samodzielnie wstały.

ZOBACZ TAKŻE:

Bielik wrócił do swojego domu (video)

Fot., video, źródło Lasy.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl