Bez obiektywizmu, czyli wystawa ludzi zakochanych w Bytomiu

Obiektyw(nie) na Bytom –  to wystawa, która pokazuje ulotne chwile z życia życia, możliwe do uchwycenia tylko przez tych, którzy są czuli na wyjątkowe kadry, zawsze z aparatem pod ręką, w drodze do pracy, na spotkanie, przygotowani do najlepszego ujęcia.

Ekspozycja prezentuje wyjątkowe zdjęcia miasta wybrane z wielotysięcznego zbioru fotografii opublikowanych na facebookowym profilu Zdjęcia Bytomia. Grupę tworzy blisko osiem tysięcy osób. Pasjonaci fotografowania z tej nieformalnej grupy chcieliby spoglądać na swoje miasto obiektywnie. Wystarczy jednak zerknąć na to, co publikują, aby zrozumieć, że o obiektywizmie nie może być mowy. ;-) To ludzie zakochani w swoim mieście, którzy uwieczniają je z sercem i zamiłowaniem. Fotografują nie tylko dobrze rozpoznawalne obiekty, ale i mało znane zakątki i detale miasta. Na wystawie zobaczymy zapierające dech panoramy wykonane z drona, nastrojowe zachody słońca czy poranki we mgle.

Ekspozycja pokazuje ulotne chwile z życia miasta, możliwe do uchwycenia tylko przez tych, którzy są czuli na wyjątkowe kadry, zawsze z aparatem pod ręką, w drodze do pracy, na spotkanie, przygotowani do najlepszego ujęcia.

Grupa powstała z inicjatywy Anny Chołomek w maju 2014 roku. Jej członkowie publikują zdjęcia architektury, natury czy wydarzeń kulturalnych. Społeczność tę tworzą nie tylko bytomianie, nie brakuje pasjonatów Bytomia z sąsiednich miast. Grupa obecnie liczy blisko 8000 członków, a wspiera ją trzech administratorów. Dzięki wspólnym plenerom fotograficznym zawiązało się mnóstwo znajomości oraz przyjaźni między członkami grupy.

Wernisaż odbędzie się 19 marca (wtorek) o godzinie 16 w Biurze Promocji Bytomia, Rynek 7. Wystawę zdjęć można oglądać do 6 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE:

O rybaku i rybce w torebce, czyli nie takie zwykłe bajki

 

Fot., źródło Bytom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *