Wyjątkowe loty Boeingów 737 Max

Boeingi 737 Max 8 Polskich Linii Lotniczych LOT znów wzbiją się w powietrze. Niestety, jeszcze nie będą to loty z pasażerami, a jedynie loty techniczne. Polski narodowy przewoźnik zdecydował się przebazować pięć posiadanych samolotów tego typu z Warszawy do Lublina.

– Przeloty będą miały charakter techniczny i odbędą się po uzgodnieniach i za zgodą zarówno Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), jaki i polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC). Wykonanie tego typu operacji będzie całkowicie bezpieczne i miało już miejsce w przypadku innych linii lotniczych – powiedział dla serwisu Rynek Lotniczy Jakub Panek z biura prasowego PLL LOT.

Kiedy dokładnie nastąpią loty tego spółka nie zdradziła. Samoloty Boeing 737 Max 8 zostały uziemione ze względu na katastrofy dwóch maszyn tego typu, samolotu linii lotniczych Ethiopian oraz Lion Air, w których w sumie zginęło 346 osób. Firma Boeing dokonała już zmian w oprogramowaniu obydwu samolotów, ale linie lotnicze przewidują, że ponowne dopuszczenie samolotów może nastąpić najwcześniej dopiero najwcześniej w sierpniu.

Oprócz LOT-u dwa Boeingi 737 Max 8 posiada również Enter Air, które również stacjonują na warszawskim Okęciu w oczekiwaniu na nowy certyfikat, umożliwiający latanie z pasażerami. Obydwie linie, aby uzupełnić swoją flotę w letnim szczycie zmuszone były wynająć dodatkowe maszyny. Enter Air pozyskał czasowo dwa boeingi 737-800 od słowackiej linii Go2Sky i dwa airbusy A320 od bułgarskiej linii Electra Airways. Do LOTu na tej samej zasadzie trafiły samoloty od litewskiej firmy GetJet Airlines oraz także od Go2Sky.

ZOBACZ TAKŻE

Wyrzuceni z samolotu za odmowę zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl