A miała być wielka miłość

35-letnia kobieta poznała w internecie mężczyznę, który podawał się za amerykańskiego żołnierza, kończącego służbę w Iraku. Wirtualny romans kwitł przez kilka miesięcy, a kobieta uwierzyła w dobre intencje rzekomego Amerykanina. W ten sposób straciła kilkadziesiąt złotych. Policjanci z Grójca ustalili, kto jest oszustem. Był nietypowy, bo okazało się, że jest to 23-letnia obywatelka Zimbabwe, studiująca budownictwo w Białymstoku. 

 Kobieta poznała sprawcę na portalu społecznościowym. Przez kilka miesięcy korespondowali za pomocą komunikatora internetowego. Najpierw wzbudził zaufanie, a następnie poprosił o pomoc.  Tłumaczył kobiecie, że żołdu, który otrzymał na koniec służby nie może przewieźć do kraju, ale może pieniądze wysłać w paczce. Kobieta miała mu pomóc pokryć koszty przesyłki, które miały wynieść kilkadziesiąt tysięcy złotych. Socjotechniki i umiejętnie prowadzona rozmowa poprzez internet doprowadziły do tego, że 35-latka nieświadoma podstępu przelała kilkadziesiąt tysięcy złotych –  relacjonuje Agnieszka Wójcik, rzecznik prasowy policji w Grójcu. 

Mundurowi ustalili, że za oszustwem kryje się 23-letnia obywatelka Zimbabwe studiująca budownictwo w Białymstoku. Kobiecie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że internetowi oszuści zawsze działają w podobny sposób. Podają się np. za amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji w Afganistanie i w taki sposób „zaczepiają” użytkowniczki portali społecznościowych. Korespondują z nimi, zaprzyjaźniają się, a następnie pod różnymi pretekstami próbują wyłudzić pieniądze. Zacznijmy od kasowania wszystkich wiadomości od nieznajomych osób. O próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informuj policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Tylko ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

15-latek regularnie okradał swoją rodzinę. Usłyszał prawie 300 zarzutów

Źródło policja.gov.pl

2 komentarze do wpisu „A miała być wielka miłość”

  1. Kobiecie grozi 8 lat więzienia ?…… a co ze sprawcą Nie dość że została Oszukana to jeszcze ją za kratki chodzą wsadzić.Taka polska sprawiedliwosc……

    Odpowiedz
    • Tak kobiecie, tej, która oszukiwała! Chociaż może i tej oszukanej przydałaby się jakaś lekcja, bo inteligencją nie grzeszy!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl