Jedyna taka apka dla pacjentek z rakiem piersi

Darmowa aplikacja mobilna Centrum Chorób Piersi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. powstała, aby na bieżąco monitorować stan pacjentek z rakiem piersi, co pozwoli na szybszą reakcję ze strony pielęgniarek i lekarzy. Zapewni im także dostęp do bieżących informacji dotyczących tej choroby. 

W aplikacja pacjentka znajdzie najważniejsze informacje na temat raka piersi (m.in. jak się badać i jak poprawić wyniki leczenia) i Centrum Chorób Piersi UCK, a także organizacji pacjenckich oraz ciekawostki interesujące z punktu widzenia chorej. Na bieżąco umieszczane będą wiadomości ważne z organizacyjnego punktu widzenia, takie jak zmiana godzin przyjęć lekarza czy dane adresowe. Nowo powstała aplikacja nie pełni jednak funkcji tylko informacyjnej, lecz daje możliwość codziennego kontrolowania stanu pacjentek.

Doceniamy rolę nowoczesnej informacji. Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona w sposób maksymalnie przyjazny i łatwy w użyciu. Jednak to, co najistotniejsze i najbardziej innowacyjne w tej aplikacji, to moduł zgłaszania działań niepożądanych, czyli np. pogarszającego się samopoczucia. To narzędzie daje nam możliwość szybszej, aktywnej reakcji. Tego rodzaju działania, nowatorskie w Polsce, mają udowodniony wpływ na poprawę wyników leczenia – wyjaśnia dr hab. n. med. Elżbieta Senkus-Konefka, koordynator Centrum Chorób Piersi UCK.

Pacjentki, które zainstalują aplikację na swoim telefonie, będą codziennie wypełniać ankietę składającą się z kilkunastu pytań. Jednym z zadań będzie określenie swoich dolegliwości w skali od 1 do 4. W przypadku zaznaczenia 3. stopnia automatycznie zostanie wysyłany email z informacją do pielęgniarki dedykowanej chorym z rakiem piersi. Kontakt z pacjentką umożliwi podjęcie odpowiednich działań. Pielęgniarka skontaktuje chorą z lekarzem, doradzi sposób postępowania, pokieruje do szpitala itp.

Aplikacja można pobrać można ze sklepu internetowego Google Play (telefony obsługiwane przez systemem Android). Niebawem będzie dostępna również w App Store (dla użytkowników sytemu iOS).

ZOBACZ TAKŻE:

Weronika mówi, że nie można się poddawać i trzeba mocno wierzyć

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *