Miał ponad trzy promile i szukał pracy

Osobliwe wyobrażenie o poszukiwaniu pracy miał pewien młody mężczyzna, który na rekonesans za pracą przyjechał do stolicy z Białegostoku. Pierwszy nocleg znalazł w specjalistycznym „hotelu” SODON, gdzie został dowieziony “taksówką” straży miejskiej. Po wytrzeźwieniu czeka go wycieczka krajoznawcza do komendy policji. A było to tak…

– 29-letni mieszkaniec Białegostoku postanowił znaleźć pracę w stolicy – a co! Wsiadł do pociągu byle jakiego, wyciągnął byle jaką butelkę wódki i ocknął się na peronie Dworca Wschodniego. Zdziwionym wzrokiem spojrzał przed siebie. Z jednej strony funkcjonariusz SOK, z drugiej funkcjonariusz SOK, a pomiędzy nimi strażnicy miejscy. W asyście funkcjonariuszy, z honorami należnymi gościowi, który chce zaszczycić swoją pracą stołeczne firmy, został odprowadzony do wyspecjalizowanej w przewozach do SODON „taksówki” straży miejskiej – relacjonują strażnicy miejscy z Warszawy. 

Jak dodają, nie wiadomo czy gościowi tak dłużył się czas, czy też wyposażenie pojazdu niezgodne było ze standardami do jakich był przyzwyczajony, bo podczas jazdy wyrwał i zniszczył wentylator w przedziale przewozowym. Podczas przekazania do SODON mężczyzna podzielił się z zawartością swojego oddechu z alkomatem. Wynik jak na poszukującego pracy był zaiste zacny – 3,4 promila (1,64 mg/l) alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Po wytrzeźwieniu mężczyzna w pierwszej kolejności pojedzie do komendy policji. Jednak wątpliwe, by znalazł tam pracę – podsumowują stołeczni mundurowi. 

ZOBACZ TAKŻE:

Agresywne bliźniaki dały popalić strażnikom

Fot., źródło Straż Miejska Warszawa

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl